Rejon Siedlecki: I,II i III

RDW Siedlce III 15.05.2022 r.

Ostatnią niedzielę nasze Kręgi spędziły w Zbuczynie na Rejonowych Dniach Wspólnoty.

Jak zawsze mieliśmy okazję pogłębić swoją wiarę i odczuć bliskość Wspólnoty. Było to spotkanie na którym odkrywaliśmy czym jest  wolność.... jak ją postrzegamy i jak o nią dbamy w swoim życiu, relacjach i wierze. 

Gdy dorośli i młodzież spędzała czas na słuchaniu konferencji i pracy w grupach dzieci miały czas dla siebie - tym razem rekreacyjnie i na sportowo. 
Dzień zakończyliśmy wspólnymi zabawami i Agapą.

Zaproszenie na XVIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy - Siedlce

Zapraszamy wszystkich na XVIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który w tym roku odbędzie się 12 lutego 2022 r. o godz. 19.30 na Sali Bankietowej Orchidea, ul. Garwolińska 103, Siedlce.

Gwarantujemy, że Piotr Pastor DJ/Wodzirej każdego porwie do zabawy, a siły w przerwach zregenerujemy smacznymi posiłkami przygotowanymi przez Orchideę.

Rejonowy Dzień wspólnoty - Adwent 2021 r. (Rejon Siedlecki I)

W minioną niedzielę (12.12.2021 r.) zwaną niedzielą Gaudete - Dzieci Boże, młodzież oraz rodziny Domowego Kościoła z rejonu siedleckiego I zgromadziły się w parafii p.w św Józefa w Siedlcach aby wspólnie przeżywać Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty.

Rozpoczęliśmy od Eucharystii aby spotkać się z naszym Panem i Zbawicielem. Po radosnym zawiązaniu wspólnoty, wysłuchaliśmy konferencji ks. Witka Juszczuka, który mówił o PRAWDZIE. Naszą nauczycielką w odkrywaniu prawdy o Bogu i o nas samych jest Niepokalana, która towarzyszyła nam podczas całego Dnia Wspólnoty.

Marsz Młodzianków w czasie epidemii

28 grudnia obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Dedykowane jest ono Rzezi Niewiniątek dokonanej na rozkaz Heroda w Betlejem. Młodziankowie oddając za Boga życie, otrzymali chrzest krwi i zasłużyli u Boga na podwójną aureolę: dziewictwa i męczeństwa. W tym roku ze względu na obostrzenia nie odbędzie się Marsz Młodzianków. Zachęcamy jednak do zorganizowania w parafiach w tym dniu nabożeństw mających na celu upamiętnienie wydarzeń związanych ze świętem. Proponujemy rożeniec w intencji dzieci nienarodzonych oraz Eucharystię z nabożeństwem ekspiacyjnym.

Domowe Rekolekcje Adwentowe-Siedlce

Domowe Rekolekcje Adwentowe Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego 3

W dniach od 30 listopada do 5 grudnia wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego 3 przeżywała domowe rekolekcje adwentowe. W trudnym czasie pandemii i zamętu, w którym ograniczają nas zakazy i obostrzenia, rekolekcje przeżywane w swoim domu, według zaproponowanego programu dnia, ale ze świadomością, że uczestniczy w nich wiele rodzin, były motywujące, mobilizujące i jak się okazało bardzo potrzebne i owocne.