Rejon Siedlecki: I i II

Msza św. w intencji śp. Jana Gurdy i śp. Tadeusza Czyżaka

W poniedziałek 27 lipca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym p.w. NMP Matki Kościoła w Łukowie będzie celebrowana msza św. w intencji śp. Jan Gurdy, ojca Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, oraz w intencji śp. Tadeusza Czyżaka, ojca księdza Mariusza Czyżaka, byłego moderatora Rejonu Siedlce.

Zachęcamy do udziału w liturgii oraz prosimy o osobistą modlitwę i przyjęcie komunii świętej w intencji zmarłych.

 

Bezalkoholowy Wieczorek Karnawałowy w Siedlcach

Trwa okres karnawału - to czas licznych zabaw tanecznych i towarzyskich. Tradycją naszego rejonu stał się Bezalkoholowy Wieczorek Karnawałowy organizowany przez DK gałąź rodzinną Ruchu Światło/Życie wspierany przez Urząd Miasta w Siedlcach. Celem imprezy jest promowanie trzeźwego stylu życia oraz profilaktyka. W tym roku  wieczorek bezalkoholowy odbył się 19 stycznia w zajeździe „Chodowiak”.  Uczestniczyło w nim około 170 osób formujących się w Ruchu DK Ś/Ż jak i sympatyków.

Adwentowy DW-Siedlce2018

Adwentowy RDW-Siedlce2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r. w parafii św. Józefa w Siedlcach odbył się Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie Rejonu I Siedleckiego. Temat Spotkania „ Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło tradycyjnie w auli pod kościołem. Towarzyszyła mu oprawa muzyczna przygotowana przez nowopowstałą Diakonię Muzyczną naszego rejonu. Po krótkiej modlitwie i śpiewie do Ducha Świętego Ksiądz Mateusz Gomółka wprowadził nas w temat dnia podczas katechezy, w której przypomniał nam, że nie ma nawrócenia bez pokory.

Powołanie-moja codzienność

W niedzielę 21 października odbył się  Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Siedleckiego II. Zgromadziliśmy się całą wspólnotą oazową w parafii św. Maksymiliana w Siedlcach. Było nas całkiem sporo, 120 osób dorosłych i 40 dzieci. Spotkanie prowadzili Monika i Daniel Leszczyńscy – nasza para rejonowa. 0 13.30 rozpoczęła się  Eucharystia. „Łaską jesteśmy zbawieni... wzywasz nas Panie do Siebie...

RDW Rejonu I Siedleckiego

14 października 2018 r. podczas Rejonowego Dnia Wspólnoty gościła nas parafia z Hołubli. Już nie tylko nasz moderator ks. Mateusz wraca tu z sentymentem. Zawsze jesteśmy  przyjęci po królewsku. Tematem spotkania było: Powołanie-moja codzienność. O godz. 11.00 zgromadziliśmy się na Eucharystii. Nie mogło tego dnia zabraknąć  „Barki” , oazowej pieśni, która pomogła w rozeznaniu powołania naszemu papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Ewangelia także kierowała nasze myśli ku zastanowieniu nad tym, do czego wzywa nas Bóg.

RDW Siedlce