Dom Moria

Diakonia Życia zaprasza

Diakonia Życia Ruchu Światło - Życie diecezji siedleckiej zaprasza na spotkanie otwierające rok formacyjny dnia 21 września 2019 roku do Domu Moria w Łukowie. 

Plan spotkania:
930 - Zawiązanie wspólnoty
1000 - Msza Święta
1100 - Konferencja wprowadzająca - ks. Michał Mościcki
1130 - Omówienie dotychczasowej działalności - Katarzyna i Jacek Kicińscy
1200 - Przerwa kawowa
1300 - Dyskusja na temat przyszłej działalności Diakoni Życia

Diecezjalna Szkoła Animatora - zmiana terminów i zgłoszenia

Owocne budowanie Oaz Żywego Kościoła nie jest możliwe bez odpowiedniej formacji animatorów. Chcemy w tym roku kontynuować DIECEZJALNĄ SZKOŁĘ ANIMATORA. 

Miejscem przeżywania Diecezjalnej Szkoły Animatora będzie „Moria” – Dom Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie. Sesje będą odbywać się zazwyczaj w trybie sobotnio-niedzielnym (od 9.30 w sobotę do 14.00 w niedzielę) - poza pewnymi wyjątkami.

Dla tych którzy zaczynają…..

Diecezjalne podsumowanie OŻK 2019

Wszystkich animatorów posługujących podczas oaz wakacyjnych, którzy są w stanie wygospodarować czas w dniu 31 sierpnia (sobota) zapraszam do Domu „Moria” w Łukowie na Podsumowanie OŻK 2019. Będzie to czas modlitwy, spotkania, dzielenia się doświadczeniami z oaz wakacyjnych. Porządek spotkania będzie następujący:

11.00 - 13.30 - Podsumowanie Animatorów ODB, OND i OND
13.30 - Eucharystia
14.30 - Obiad - pożywna zupa.

ks. Marek Andrzejuk - moderator diecezjalny

 

 

Oaza Jedności Animatorów

Animatorze! Nie zapomnij, że aby stać się superbohaterem potrzebujesz treningu i przygotowania! 

Bądź od piątku (31.05) na Oazie Jedności Animatorów w Łukowie, podczas której przejdziesz odpowiednie przeszkolenie, by na oazie wakacyjnej stanąć na wysokości zadania! 

31.05-02.06
Dom Moria, Łuków
18.00

Nie zapomnij zabrać swojej karty i funduszu animatorskiego. Do zobaczenia! 

Rekolekcje 60+

W dniach 24-26 maja br przeżyliśmy w Domu "Moria" przewspaniałe rekolekcje 60+. Cieszymy się wspólnym czasem z naszymi Seniorami.

Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych

Kolejnym krokiem w naszym rozważaniu tematu roku jest pytanie o wyjście do ludzi młodych. Możemy i powinniśmy w słowach „Młodzi w Kościele” widzieć każdego, niezależnie od wieku. Możemy i powinniśmy pytać o naszą świeżość wiary, dynamizm, gotowość do wzrastania i stawiania sobie wymagań... Jednak nie można zapomnieć, że podstawowy wymiar hasła roku należy widzieć bardzo konkretnie i dosłownie: co możemy zrobić, by ludzie młodzi wiekiem stali się żywą cząstką Kościoła? (ks. Marek Sędek - moderator generalny RŚ-Ż)

Oazowe spotkanie kapłańskie

Serdecznie zapraszam Księży posługujących młodzieży i kręgom rodzin na oazowe spotkanie kapłańskie. Odbędzie się ono 1 kwietnia br. o 19.30 w Domu „Moria” w Łukowie (ul. Ks. dra M. Bednarczyka 4, dawniej: Al. Kościuszki 21b). Program spotkania obejmuje: nieszpory, konferencję, dzielenie się wnioskami, agapę.

ks. Marek Andrzejuk - moderator diecezjalny

Dni skupienia dla osób dorosłych

Zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w formację dorosłych w ramach Ruchu Światło-Życie na dni skupienia. Odbywają się one w rytmie comiesięcznych spotkań (drugie niedziele miesiąca) pt: „Ku dojrzałości chrześcijańskiej”.

Tematem wiodącym w tym roku jest KOŚCIÓŁ JAKO WSPÓLNOTA. Treść dnia skupienia wypełniała Eucharystia, osobista modlitwa oraz spotkanie w grupie.

Najbliższe spotkanie planowane jest na 12 maja (niedziela) na godzinę 15.00, zakończenie – ok. 18.00 – Dom „Moria” w Łukowie (Ks. dra M. Bednarczyka 4, dawniej: al. Kościuszki 21B).