Dom Moria

Dni skupienia dla osób dorosłych

Zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w formację dorosłych w ramach Ruchu Światło-Życie na dni skupienia. Odbywają się one w rytmie comiesięcznych spotkań (drugie niedziele miesiąca) pt: „Ku dojrzałości chrześcijańskiej”.

Tematem wiodącym w tym roku jest KOŚCIÓŁ JAKO WSPÓLNOTA. Treść dnia skupienia wypełniała Eucharystia, osobista modlitwa oraz spotkanie w grupie.

Najbliższe spotkanie planowane jest na 9 grudnia (niedziela) na godzinę 15.00, zakończenie – ok. 18.00 – Dom „Moria” w Łukowie (Ks. dra M. Bednarczyka 4, dawniej: al. Kościuszki 21B).

Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych

Młodość to czas ideałów, stawiania sobie szczytnych celów, pierwszych samodzielnych kroków. Czas rozwoju, wzrastania i nowych wyzwań. Maryja, młoda dziewczyna z Nazaretu, jest dla nas wzorem Nowego Człowieka, który przez postawę służby i miłość agape odpowiada najpełniej na wezwanie Pana. (ks. Marek Sędek - moderator generalny RŚ-Ż)

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza Księży Moderatorów oraz Odpowiedzialnych świeckich (małżonków, dorosłych, młodzież) 3 grudnia br. na Adwentowy Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych do Domu „Moria” w Łukowie (ul. Ks Dra M. Bednarczyka 4, dawne Al. Kościuszki 21b). Początek spotkania o 19.30. W programie nieszpory, adoracja Najświętszego Sakramentu (Namiot Spotkania), spotkanie w grupach oraz agapa.
Podczas spotkania chcemy pochylić się nad tematem: „Wyruszyć w drogę. Młodość czasem wzrostu”.

Seksualność małżeńska jako dar

Seksualność małżeńska

W dniach 16-18 listopada 2018 w domu Moria, w Łukowie przeżywaliśmy rekolekcje DK „Seksualność małżeńska jako dar i zadanie. Współczesne metody rozpoznawania płodności” Prowadzącymi były trzy małżeństwa z Diakoni Życia archidiecezji lubelskiej i ks. Krzysztof Pawelec. Podczas konferencji przybliżyli nam wiedzę na temat powołania małżeństwa do przekazywania miłości i życia. Boży plan wobec małżeństwa i Jego dar - płodność małżeńską mogliśmy poznać w teorii i praktyce.

Dzień Skupienia KWC

Planowany przebieg Dnia Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
10 listopada 2018 r. w Domu Moria w Łukowie.

9.00 - Zawiązanie wspólnoty, kawa, herbata.
9.20 - Modlitwa, Namiot Spotkania.
10.15 – 11.45

  1. Konferencja ks. Moderatora,
  2. "Świat wielu kultur, świat wielu agresji (...), jak szanować i trwać przy swoich wartościach" oraz "Zrozumieć dziecko z FAS"- dr. S. Hęciak.

11.45 - Przygotowanie do Eucharystii i Eucharystia.
13.00 - Obiad.
13.40 – 13.40 - c. d. formacji, podsumowanie, komunikaty, modlitwa na zakończenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i kandydatów KWC, członków Diakonii Życia oraz wszystkich chętnych. Prosimy o zgłoszenia tel. 885 838 727.

W imieniu Diakonii Wyzwolenia

Krystyna i Roman Jastrzębscy.

Oazowe spotkanie kapłańskie

Serdecznie zapraszam Księży posługujących młodzieży i kręgom rodzin na oazowe spotkanie kapłańskie. Odbędzie się ono 5 listopada br. o 19.30 w Domu „Moria” w Łukowie (ul. Ks. dra M. Bednarczyka 4, dawniej: Al. Kościuszki 21b). Program spotkania obejmuje: nieszpory, konferencję "Młodzi w Kościele", dzielenie się wnioskami, agapę.

ks. Marek Andrzejuk - moderator diecezjalny

Prace adaptacyjne-Galeria10

REKOLEKCJE Seksualność małżeńska jako dar i zadanie

Temat: Seksualność małżeńska jako dar i zadanie. Współczesne metody rozpoznawania płodności. 

Rekolekcje skierowane do małżeństw na różnym etapie ich życia. Proponujemy naukę naturalnych metod rozpoznawania płodności od podstaw, a także w sytuacjach innych: po porodzie, leczeniu czy w premenopauzie.

Kiedy? 16-18.listopada 2018

Gdzie? Łuków, Dom Moria - https://goo.gl/maps/GdTfXt6dBx22

Prowadzący: Diakonia Życia archidiecezji lubelskiej oraz ks. Krzysztof Pawelec

Zgłoszenia do Katarzyna Kicińska tel 503 093 834, e-mail kicinska.ka@gmail.com

 

Na rekolekcje w Domu MORIA zabieramy ze sobą śpiwór (lub poszew na kołdrę), prześcieradło, poszewkę na poduszkę.

Koszty udziału w rekolekcjach: Weekendowych - 120 zł / os. dorosła , 60 zł/ dzieci

Dopiero wpłacone zaliczki na rekolekcje w kwocie 50 zł / os. dorosła, są równoznaczne z zapisem na listę uczestników.

Wpłaty na konto Katolickie Stowarzyszenie Moria Nr 48 2030 0045 1110 0000 0420 0990

Diecezjalna Szkoła Animatora - terminarz sesji i materiały formacyjne

 

Owocne budowanie Oaz Żywego Kościoła nie jest możliwe bez odpowiedniej formacji animatorów. Chcemy w tym roku kontynuować DIECEZJALNĄ SZKOŁĘ ANIMATORA. 

Miejscem przeżywania Diecezjalnej Szkoły Animatora będzie „Moria” – Dom Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie. Sesje będą odbywać się zazwyczaj w trybie sobotnio-niedzielnym (od 9.30 w sobotę do 14.00 w niedzielę) - poza pewnymi wyjątkami.

Z racji na dużą liczbę uczestników najbliższe sesje DSA odbędą się oddzielnie dla rocznika 1. i rocznika 2

ORAR 2 Łuków 2018