Świadectwo

Ludzka "mrożonka"

Myśleliśmy, że napięta sytuacja między mną a żoną poprawi się po urodzeniu dziecka. Mieliśmy nadzieję na spokój w naszej rodzinie. Stało się jednak zupełnie inaczej. Cały proces osiągnięcia celu, jakim było poczęcie i urodzenie się dziecka, nie zbliżył nas do siebie, ale spowodował, że zaczęliśmy się od siebie jeszcze bardziej oddalać.

... I oddały mi je na wychowanie

Jako młoda dziewczyna dokonałam kilku aborcji, gdyż prowadziłam bardzo rozwiązły tryb życia. Po skończeniu studiów zostałam skierowana do pracy w liceum w niewielkim miasteczku. Tam ustatkowałam się, poznałam męża i zaczęłam normalne życie. Konsekwencją dokonanych aborcji było pięć kolejnych poronionych ciąż. Byłam przekonana, że już nigdy nie urodzę dziecka. W jakiś sposób wiedziałam, że sama zgotowałam sobie taki los i nie mogę obwiniać nikogo za brak potomstwa.

Świadectwo ojca

Przed laty namówiłem moją małżonkę do tego, by zabiła nasze drugie dziecko. Moja żona była bardzo zrozpaczona, smutna, a ja bardzo naciskałem, chyba też ją szantażowałem. Wtedy bardzo pragnąłem, by usunęła ciążę (usunięcie – tak się wtedy to nazywało), czyli moje dziecko. Żona nosiła je pod swoim sercem, więc nie chciała tego zrobić. Ja – wówczas ponad dwudziestoletni mężczyzna, chciałem być wolny …

Świadectwo Kasi

Zacznę od tego, że, że do Diakonii modlitwy chciałam należeć już po przyjeździe z mojej I ONŻ . Dopiero jednak po pierwszym roku studiów, udało się wyjechać na oazę studencką II*(z czym miałam spory problem przez parę lat),, o której mogłabym opowiadać godzinami, ale tego Wam ostatecznie oszczędzę ;-) . Po tych rekolekcjach, chociaż miałam rozmowę z animatorką na temat mojego zainteresowania Diakonią Modlitwy, nie miałam pojęcia, że już  teraz zostanę jej członkiem.

Świadectwa z oazy modlitwy

W dniach 26-27 września w Domu Rekolekcyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu odbyła się Oaza Modlitwy. Przygotowane ona była przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy, a prowadził ją ks. Michał Chromiński – odpowiedzialny za DDM. Jej tematem przewodnim było „Czy miłujesz mnie więcej?”.