Diakonia Formacji Diakonii

DIAKONIA FORMACJI DIAKONII

„Życie rodzi się z życia. Tylko żywi ludzie opanowani pewną ideą, ludzie dysponujący określoną metodą i odpowiednimi środkami mogą ratować życie, mogą je szerzyć i doprowadzić do rozkwitu.”

Ks. Franciszek Blachnicki

Diakonia Formacji Diakonii, mając na uwadze powyższe słowa, jako podstawowe zadanie wytyczyła sobie szkolenie animatorów wspólnot lokalnych oraz przekazywanie wypracowanych przez Ruch Światło-Życie metod służenia, metod formacji.

Obszarem naszej posługi jest:

  • prowadzenie dwuletniej Szkoły Animatora,
  • prowadzenie rekolekcji KODA,
  • opracowanie, korekta i udostępnienie do powszechnego użytku materiałów formacyjnych (konspektów spotkań w grupach, konspektów pogodnych wieczorów) pisanych przez uczestników Szkoły Animatora,
  • prowadzenie warsztatów dla animatorów.

ODPOWIEDZIALNI: 

Strona Diakonii Formacji Diakonii


 

Hybrydowa sesja DSA (20-21 II 2021)

Kochani! Przed nami kolejna sesja DSA (20-21 II 2021). Tym razem odbędzie się ona w sposób "hybrydowy". Z racji, że Moria jest traktowana jak obiekt hotelarski, mogę zaprosić połowę z was w jednym czasie, zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia. Dlatego zostaniecie podzieleni na dwie grupy: A i B. Grupa A przyjedzie w sobotę, zaś grupa B w niedzielę. Program będzie dosyć intensywny, tak abyście mogli tego samego dnia wrócić do domów. Nocleg niestety nie jest tym razem przewidziany.

 

DSA - sesja II - online

Drodzy uczestnicy DSA!

Z powodu wprowadzenia czerwonych stref najbliższa sesja DSA (17-18 X) odbędzie się online. Transmisja odbywać się będzie za pośrednictwem facebook'a, zatem zostaniecie zaproszeni do specjalnie utworzonej grupy. Plan sesji prezentuje się następująco:

 

SOBOTA – 17 X 2020

11:00 (MORIA) - Konferencja„Charyzmat Maryjny Ruchu Światło-Życie”

12:00 (Warszawa)  Świadectwo „Różaniec męskim okiem”

Test☺(30min)

15:00 (gdzie kto może) - spotkanie w grupie „Maryja–przez trudy do gwiazd. Dosłownie!”

Diecezjalna Szkoła Animatora - zmiana terminów i zgłoszenia

Owocne budowanie Oaz Żywego Kościoła nie jest możliwe bez odpowiedniej formacji animatorów. Chcemy w tym roku kontynuować DIECEZJALNĄ SZKOŁĘ ANIMATORA. 

Miejscem przeżywania Diecezjalnej Szkoły Animatora będzie „Moria” – Dom Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie. Sesje będą odbywać się zazwyczaj w trybie sobotnio-niedzielnym (od 9.30 w sobotę do 14.00 w niedzielę) - poza pewnymi wyjątkami.

Dla tych którzy zaczynają…..

Nowy rok formacyjny w Siedlcach

8 września 2017 r. o godz. 18.00 w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach Mszą Świętą  Rejon I Ruchu Światło Życie Diecezji Siedleckiej rozpoczął kolejny rok formacyjny. Tym razem pod hasłem: Sługa Niepokalanej. Wzorem  naszego założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego chcemy uczyć się służby, chcemy stawać się coraz bardziej wolni i być darem dla braci. Umocnieni Eucharystią i Słowem Bożym, zachęceni przez naszego moderatora ks.

Nowa edycja spotkań kapłańskich - rozpoczęta

Dwudziestu pięciu moderatorów zgromadziło się na spotkaniu formacyjnym w dniu 4 września w Domu „Moria” w Łukowie. Obecni kapłani to ci, którzy posługiwali podczas oaz wakacyjnych oraz ci, którzy będą posługiwać w tym roku wspólnotom Ruchu w parafii. Podczas konferencji pochyliliśmy się nad dokumentem "Diakonia Ruchu Światło-Życie na rzecz odnowy parafii". Dokument ten będzie przedmiotem naszego studium w tym roku. W trakcie agapy nie zabrakło też podzielenia się wyzwaniami wychowawczymi z oaz wakacyjnych.  Dziękuję wszystkim Kapłanom za obecność.

ks. Marek Andrzejuk - moderator diecezjalny

Materiały do formacji permanetnej

W bieżącym roku formacyjnym materiały do formacji permanentnej oraz na dni wspólnoty będą rozprowadzane w formie elektronicznej. Wspólny ich tytuł nawiązujący do tematu roku brzmi „Co mówi dziś Duch do Kościołów”. Materiały te będą się ukazywały na stronie: 
http://www.oaza.pl/materialy-do-formacji-permanentnej-w-roku-20152016/

Materiały do formacji permanentej przeznaczone są w szczególny sposób dla odpowiedzialnych, animatorów i posługujących w diakoniach oraz dla tych, którzy przeżyli formację podstawową i dalej wzrastają w małej grupie.

DSA "ZERO"

Do biegu, gotowi, start!

W blokach startowych Szkoły Animatora stanęło 34 uczestników - wschodzących gwiazd oazowej extra klasy. Jakby rzekł św. Paweł Apostoł - śmiałkowie ci występują w dobrych zawodach, by nie tylko ustrzec swej wiary, ale też by zanieść ją niczym znicz olimpijski we wszystkie zakątki świata.

Wyzwań, przed którymi przyjdzie im stanąć jest wiele - będzie więc potrzebna porządna duchowa kondycja. Dlatego przyjęty przez nich program treningowy jest bardzo intensywny. Pot się poleje!
Kadra specjalistów soulbuilderów już z nimi współpracuje.

Jak można krótko opisać sesję 0? To był dobry start. Jest duch walki, jest motywacja, jest masa - rzeźbę się niedługo zrobi. Ale czy wszyscy wytrwają? Czy wszyscy utrzymają to szybkie tempo? To się okaże. Z całą pewnością kluczowa będzie wytrwałość, solidarność, współpraca i przestrzeganie zasad fair play

ŻRÓDŁO TEKSTU: https://www.facebook.com/rszsiedlce?fref=ts

GALERIA ZDJĘĆ DOSTEPNA POD LINKIEM.