Diakonia Ewangelizacji

DIAKONIA EWANGELIZACJI

Ewangelizacja powinna ukazać możliwość istnienia wspólnoty ludzi opartej nie o pragnienia i cele ludzkie, ale o świadomość przynależności do jedynego Boga i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Zespół ewangelizacyjny powinien ujawnić się jako nowy typ wspólnoty ludzi, wspólnoty, która powstała nie w wyniku ludzkich zabiegów, ale w wyniku ludzkiego podporządkowania się Ewangelii Jezusa Chrystusa. (...) Zespół ewangelizacyjny powinien zgodnie głosić i wyznawać: Jezus jest naszym Panem. Ewangelizacja powinna stać się wyraźnym wezwaniem ku wejściu do nowej wspólnoty, którą jest Kościół. (...) W wyniku ewangelizacji człowiek powinien zapragnąć wejścia do nowej wspólnoty. Zespół ewangelizacyjny musi się więc ujawnić jako cząstka, i to bardzo dojrzała, tej wspólnoty (ks. F. Blachnicki).

Ogólnie można powiedzieć, że posługa ewangelizacji powinna obejmować:

  • Wsłuchiwanie się w Boże wezwanie.
  • Formację ewangelizatorów dni skupienia, Oazy Rekolekcyjne Animatorów Ewangelizacji)
  • Zapalanie innych do tego dzieła.
  • Dbanie o etap formacji jaki obejmuje ewangelizację
  • Prowadzenie ewangelizacji: rekolekcje ewangelizacyjne, wyjścia ewangelizacyjne.
  • Współpraca z innymi wspólnotami i ruchami na polu niesienia Dobrej Nowiny.
  • Włącza się w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji na terenie diecezji.

ODPOWIEDZIALNI:

  • ks. Jakub Kozak - moderator DDE (tel. 509087150)
  • Patrycja Porębska (tel. 698375158)

Strona www: odrobinanadziei

Strona Centralnej Diakonii Ewangelizacji


 

Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji

Szczęść Boże!
Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na listopadowe spotkanie DDE. Celem spotkania jest formacja, dzielenie się doświadczeniami ewangelizacji, modlitwa oraz radość ze spotkania w gronie Ruchu.
 
Szczególnie zaproszone są nowe osoby z Domowego Kościoła i młodzieży. Potrzeba świeżych osób, które czują potrzebę wzrostu w dziele Ewangelizacji.
 
GDZIE: Parafia pw. Jana Pawła II w Siedlcach 
KIEDY: 26.11
START: 12:00
META: 18:30
 
W planie m.in. spotkanie formacyjne, Msza Święta oraz ciepły posiłek. Ze względu na długi czas spotkania jest możliwość bycia na jego części, ale proszę o wcześniejsze zgłoszenie takiej informacji mailowo lub telefonicznie. 
Kontakt:
Tomasz Salak, 519 575 611 lub salaktomasz@gmail.com 

Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana - Kraków - Łagiewniki

Podczas spotkania Diecezjalnej Diakonii Jedności w dniu 17 września podjęliśmy decyzję, że chcemy odpowiedzieć na apel Episkopatu Polski i poprzez naszych przedstawicieli uczestniczyć w Akcie przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wyjazd do Łagiewnik planowany jest z Siedlec dn.19.11.206r. ok. godz. 4.00, powrót do Siedlec ok. 22.00.
Koszt będzie uzależniony od ilości osób zapisanych. Będzie to jedynie koszt przejazdu. Myślimy, że kwota ta wyniesie ok. 100 zł/os.
Czas jest krótki. Na chwilę obecną prosimy o pilne zebranie zgłaszanie się do pary diecezjalnej Ewy i Tadeusza Lipińskich (tel. 728988650).

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji II

Termin: 10-13.11.2016 rozpoczęcie o godzinie 1800 zakończenie w niedziele po południu
miejsce: Olchowa, ośrodek „Brama Bieszczad”
prowadzący: ks. Karol Płonka oraz Członkowie międzynarodowej platformy Jesus.net w Polsce odpowiedzialni za projekt szukajacBoga.pl oraz za Akademię Rozwoju Chrześcijańskiego
koszt: 170 zł za os. dorosłą, dzieci 7-12 85 zł, dzieci 3-6 45 zł dzieci 0-3 0 zł Rodziny wielodzietne – warunki ustalane indywidualnie
opieka dla dzieci zapewniona

kontakt: Mateusz i Magdalena Pindakiewiczowie tel. 603262707
mail: diakonia.ewangelizacji.f.lub@gmail.com
Uwagi: aby uczestniczyć w rekolekcjach nie trzeba uczestniczyć w ORAE I stopnia; prosimy zabrać ze sobą pościel lub śpiwory, istnieje możliwość wypożyczenia pościeli z ośrodka, koszt 5 zł za dobę.

Zaproszenie na spotkanie Diakonii Ewangelizacji

Drodzy w Chrystusie Panu siostry i bracia... Przyjaciele!

19-20 grudnia w Domu Moria odbędzie się comiesięczne, ale WYJĄTKOWE spotkanie Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji "Odrobina Nadziei". Dlaczego wyjątkowe?

Spotkanie skierowane jest szczególnie do tych, którzy w swoim sercu noszę pragnienie głoszenia Ewangelii tam, gdzie się uczą, pracują, formują - po prostu tam, gdzie jest ich miejsce. Zaproszenie dotyczy zarówno młodzieży od ONŻ1 wzwyż, jak i małżonków z Domowego Kościoła!

W planie przewidziane są konferencje o roli ewangelizacji w Kościele, o metodach formacji i ewangelizacji parafii, o tym jak diakonia może znaleźć swoje miejsce we wspólnotach naszej diecezji. Szczegółowy plan spotkania dostępny jest pod linkiem: https://www.evernote.com/shard/s686/sh/8e4d24da-91f5-4dbf-9bf1-e303fd782621/548135e062cc731e54ab9b4ad65b9402

Można uczestniczyć na miarę swoich możliwości, nawet jeśli byłaby to krótka, sobotnia wizyta. Zachęcamy jednak do jak najdłuższych odwiedzin ;) Jest też oczywiście możliwość noclegu w Morii.

Odpowiedzi na pytania chętnie udzieli odpowiedzialny za diakonię Tomasz Salak (519-575-611 lub salaktomasz@gmail.com). Można także pisać na nasz fanpejdż. :)

Do zobaczenia!

Biała dla Jezusa

4 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbędzie się Koncert Uwielbienia Boga pod hasłem BIAŁA DLA JEZUSA. Zpraszamy wszystkich niezależnie od wieku. Szczegóły TUTAJ

Plakat

Zbieramy skarpetki

Diakonia Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbierania skarpetek dla domu dziecka w Siedlcach. Zbieramy tylko nowe skarpetki, najlepiej w rozmiarze od 21 do 42.

Potrzebni animatorzy na Jerycho Młodych

Jerycho Młodych odbędzie się w dn. 27-28 czerwca br.
Praca w grupach będzie miała miejsce w sobotni poranek - godz. 9.30.
Odprawa animatorów odbędzie się w piątek 27 czerwca o godz. 19.00 (w tym przekazanie pakietu animatora).
Tematem przewodnim spotkania jest Runo Gedeona.

Wyjątkowe na Jerychu - mimo, że tak licznym zgromadzeniu - jest dzielenie się w małych grupkach. W związku z tym potrzebne są coraz większej rzeszy animatorów.

Jezus mocą Ducha Świętego dokonuje przemiany serca ludzkiego. "Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich" /por. Mt 18,20/. W grupie odkrywamy to, że jesteśmy narzędziami Bożymi, że Pan Bóg mówi do nas poprzez innych i przez nas do innych. Zbieramy się po to, aby wspólnie podjąć refleksję, jak bardziej żyć po chrześcijańsku. Dzielenie się jest także szkołą miłości. Ja daję siebie innym i uczę się słuchać innych oraz przyjmować ich takimi, jakimi są.

Zgłoszenia przyjmujmowane są na adres info@jerychomlodych.pl

Zachęcam animatorów Ruchu Światło-Życie, uczestników Diecezjalnej Szkoły Animatora do podjęcia posługi na Jerychu Młodych. Niech to będzie nasze dzielenie się "Radością Ewangelii".

ks. Marek Andrzejuk - moderator diecezjalny

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Wspólnota Ruchu Światło-Życie
zaprasza
osoby, które pragną:

pogłębić swoje życie duchowe
rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego 
odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym

do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary.

Są to cotygodniowe spotkania, które obejmują wspólną modlitwę, konferencję i spotkanie w grupach oraz indywidualną modlitwę z Pismem Świętym, podejmowaną przez każdego uczestnika Seminarium.
Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego.
Seminarium jest przeznaczone dla osób dorosłych.


Termin: od 11 marca 2014r. 11 spotkań, w każdy wtorek o godz. 18.30. Planowany czas trwania jednego spotkania 2 godziny.

Miejsce: Dom Ruchu Światło-Życie w Łukowie, Al. Kościuszki 21b