VI Dzień skupienia KWC

Dnia 19.11.2011 miał miejsce VI dzień skupienia KWC diecezji siedleckiej. Miejscem dnia skupienia była Gręzówka k/Łukowa, udział wzięło 40 osób - 15 dorosłych i 25 młodzieży, gospodarzem był ks. Józef Sobotka moderator Krucjaty naszej diecezji.
Tematy dnia:
1. Jezus - krzyż i tajemnica paschalna
2. Niepokalana - porzucenie swoich planów życiowych.
Rozpoczęliśmy o godz.10 zawiązaniem wspólnoty i jutrznią. Następnie ks. Józef wygłosił katechezę na temat Niepokalanej. O to kilka myśli z tej katechezy - Maryja jest dla nas wzorem zgadzania się z wolą Bożą, ponieważ zrezygnowała ze swojego Ja, z planów jakie miała będąc młodą dziewczyną. Bóg wkroczył w Jej życie. Maryja prowadzi dialog z Bogiem przez Anioła Gabriela. Odpowiada - niech się tak stanie. Co dla nas z tego wynika? Zawsze musi być dialog z Bogiem. Mamy odkrywać Boży plan i zgadzać się z Nim. Nie można zaniedbywać Bożego planu, umieć zrezygnować ze swoich racji.
I tak w przełożeniu na rodzinę:
- dialog z dziećmi i młodzieżą
- pomoc w odkrywaniu Bożego planu
- kształtowanie wszystkich płaszczyzn i sfer tj. religijnej, duchowej, fizycznej, intelektualnej.
Dla przykładu – na pewno nie rozwinę się prawidłowo i nie ukształtuję charakteru siedząc za długo w internecie.
Metodą widzieć, ocenić i działać wymieniliśmy swoje przemyślenia i doświadczenia w grupach.
Dlaczego nie umiemy przyjąć Bożego planu?
- często myślimy po ludzku
- tak do końca nie umiemy zawierzyć wszystkiego Bogu.
Wniosek - sami sobie nie poradzimy, trudne sprawy trzeba powierzać Bogu i omadlać.
Po obiedzie wysłuchaliśmy drugiej katechezy: Jezus - krzyż i tajemnica paschalna.W krzyż wpisuje się tajemnica posłuszeństwa. Dziś posłuszeństwo kojarzy się z czymś negatywnym. Jeżeli nie odkryjemy tajemnicy krzyża na nic się zda nasza wiara. Wszystko mamy łączyć z ofiarą Chrystusa. Każdy czyn przynosić na Eucharystię i składać na ołtarzu. Dzień zakończyliśmy mszą św. o godz. 16. Po błogosławieństwie powróciliśmy do swoich domów.


wtorek, 24 Kwiecień, 2012 - 23:33