"Wyzwoleni w Chrystusie"

W dniach 11-13 maja 2012 roku odbyły się w Opolu k/ Siedlec rekolekcje "Wyzwoleni w Chrystusie", które przeprowadził ks. Maciej Krulak moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wzięło w nich udział 46 osób - w tym 6-cioro dzieci i kilka osób młodych. Galeria
Rekolekcje rozpoczęliśmy wspólnie przeżytą Eucharystią. Następnego dnia wysłuchaliśmy katechezy ks. Macieja wprowadzającej nas w temat „Wyzwoleni w Chrystusie”. Myślą przewodnią były słowa: "Poznacie Prawdę, Prawda Was wyzwoli" (J 8,32).
Nasze przemyślenia:
1. życie w prawdzie
2. przyjęcie prawdy o sobie
3. nie przyjęcie prawdy o sobie przyczyną zniewoleń
Trzeba pamiętać o:
- relacji do Boga
- relacji do siebie
- relacji do drugiego człowieka
Jeżeli któraś z w/w relacji jest zachwiana to wszystkie będą nieprawidłowe. Następną ważną rzeczą jest odkrycie Boga Ojca i uświadomienie sobie tego, że Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy, z naszymi słabościami. Mamy czuć się bezpieczni w Jego ramionach. Przed Bogiem mamy być autentyczni, starać się eliminować swoje wady.
W następnych konferencjach odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Czego się boimy? Jest wiele powodów do lęku - boimy się:
- utraty pracy
- utraty ludzkich względów
- powiedzieć prawdy, która może być trudna, niewygodna
Młode pokolenie boi się podejmowania decyzji np.: wchodzenia w związki małżeńskie uciekając przed odpowiedzialnością i konsekwencjami, ucieczki w świat nierealny np.: gry, profile internetowe (facebook). Inni uciekają w seriale, zakupy itp.
Ojciec Franciszek mówił: że trzeba przeciwstawiać się wszelkiemu lękowi. Nie zmagać się z lękami ale znaleźć ich przyczynę. Lęki zawsze będą, trzeba coś z nimi zrobić. Tylko złożenie wszystkiego Bogu może wyzwolić nas. On wchodzi w największe lęki. Wszystkie uzależnienia są ucieczką od swoich lęków. Jesteśmy wezwani do ewangelizacji. Ludzie potrzebują Jezusa Chrystusa, zapewnienia że każdy krzyż i wysiłek powstania ma sens. Przez swoją abstynencję mamy pokazać inny styl życia. Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest nowym stylem życia przesiąkniętym duchem miłości. Nie pijemy by pokazać innym nowy styl życia.

Dlaczego abstynencja?
Przez abstynencję wspieramy tych, którzy nie umieją powiedzieć NIE! KWC jest znakiem dla innych, że można żyć i funkcjonować inaczej, w wolności Dzieci Bożych.

W sobotni wieczór nie zabrakło dobrej zabawy. Głębokim przeżyciem była modlitwa wieczorna przed Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę był czas na świadectwa, eucharystię i agapę kończącą błogosławiony czas rekolekcji.

Bogu Najlepszemu i Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu, dziękujemy za ks. Macieja, dzięki któremu poznaliśmy na nowo i głębiej zrozumieliśmy Dzieło KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA.

Wanda i Stanisław Nikołajczukowie
diakonia KWC diec. siedleckiej

wtorek, 22 Maj, 2012 - 21:32