Wśród nocnej ciszy…

Tak śpiewaliśmy wiele razy w czasie Świąt Bożego Narodzenia.  Kolęda ta wybrzmiała także podczas Eucharystii w siedleckiej katedrze w Święto Młodzianków 28 grudnia. Mszy Św. przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk. Podkreślił na wstępie, że przeżywana niedawno radość z narodzin Emmanuela dziś przeradza się w cierpienie i smutek z powodu męczeńskiej śmierci niewinnych dzieci. Tak jest i z życiem, które rodzi się kruche i odchodzi kruche. Dlatego od początku jest zagrożone. Tak było też  z naszym Zbawicielem. W homilii ks. biskup przypomniał o czarnych marszach, które niedawno przeszły ulicami naszych miast. Wzywał, by nie reagować  na te wydarzenia z nienawiścią. Przywołał badania przeprowadzone w naszej diecezji, z których wynika, że wśród nas, wierzących i praktykujących, też są osoby, które potrafią usprawiedliwić aborcję czy eutanazję. Ksiądz Biskup podkreślił, że nie może być usprawiedliwienia dla niszczenia życia w imię jakichś innych wartości, czy przywilejów. 
Po Eucharystii w atmosferze jak z naszej kolędy, wśród nocnej ciszy, z lampionami i różańcami w rękach, z modlitwą przeszliśmy ulicami Siedlec w XIX Marszu dla Życia. Był to marsz cichy i spokojny, do czego wzywali zarówno ks. Biskup jak również Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin ks. Jacek Sereda. Zamanifestowaliśmy nasze przywiązanie do Boga, Maryi i opowiedzieliśmy się za życiem. Rozważania różańcowe prowadził Ksiądz Sebastian Bisek, a modlitwę różne grupy m.in. Kluby Ojca i Matki działające przy Zespole Szkół Katolickich w Siedlcach. 
W kościele Świętego Stanisława przed Najświętszym Sakramentem ksiądz Jacek  Sereda poprowadził modlitwę wynagradzającą za grzechy przeciwko Życiu. Modlił się za małżonków, rodziny, zawierzając je naszemu Zbawicielowi. Diakonia Życia zadbała, by tego dnia nie zabrakło też relikwii św. Joanny Beretty Molli, której wstawiennictwa wzywamy każdego 28 dnia miesiąca. Na zakończenie Ksiądz Biskup podziękował uczestnikom marszu, Księdzu Jackowi Seredzie, Proboszczom parafii katedralnej i parafii Św. Stanisława,  Parom Rejonowym Domowego Kościoła, Diakonii Życia. Odbyło się również błogosławieństwo dzieci i mam oczekujących potomstwa. 
W imieniu Diakonii Życia zachęcamy wszystkich, którym obrona życia leży na sercu,  do zaangażowania się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, bo jak wielokrotnie podkreślał ks. Biskup jest wiele możliwości obrony życia, może nawet bardziej skutecznych, niż przepisy ludzkiego prawa. Zapraszamy także na Msze Świętą o godz. 18.00 w każdy 28 dzień miesiąca do kościoła Św. Józefa gdzie prosimy o wstawiennictwo wielkiej obrończyni życia Św. Joanny. 
Diakonia Życia
Kasia i Mirek
 
wtorek, 3 Styczeń, 2017 - 20:11