Umarłych pogrzebać

„Umarłych pogrzebać” – oto jeden z uczynków miłosierdzia co do ciała. Taka jest nauka Kościoła, której nie powinniśmy zapominać.
W środę 14 października 2015 roku o godzinie 12.00  w Katedrze Siedleckiej, już po raz siódmy, odbyła się uroczystość pogrzebowa w intencji rodziców i ich dzieci zmarłych przed urodzeniem oraz rodzin przeżywających ból i smutek po stracie dziecka. Mszy Św. przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk i 20 kapłanów.
Po zakończonej Eucharystii dwie trumny z ciałami dzieci przejechały w kondukcie na cmentarz przy ulicy Janowskiej. Dla uczestników uroczystości pogrzebowej był podstawiony, przed Katedrą, autobus, w którym podczas przejazdu trwała modlitwa różańcowa za zmarłych. Razem z uczestnikami w autobusie modlił się ks. bp Piotr Sawczuk i dwóch kapłanów, za co serdecznie dziękujemy.
Na cmentarzu trumny z ciałami zmarłych dzieci spoczęły w przygotowanym grobie "Dzieci Utraconych". W uroczystościach pochówku udział wzięli: rodzice, przedstawiciele władz miasta na czele z Prezydentem, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przedstawiciele służby zdrowia, osoby życia konsekrowanego, członkowie Domowego Kościoła oraz mieszkańcy Siedlec. 
Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tę inicjatywę, a także tym, którzy uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej. Dziękujemy wszystkim obrońcom życia ludzkiego. Niech Bóg błogosławi.
Nasza modlitwa, przy okazji tego kolejnego już w naszym mieście pochówku, wpisuje się w trwający w Watykanie, od 4 października 2015 roku, Synod Biskupów o rodzinie, a także w szerszy kontekst obrony świętości życia ludzkiego od samego poczęcia do naturalnej śmierci i godności należnej każdej istocie ludzkiej. Ta modlitwa niech będzie znakiem i głosem budzącym wrażliwość ludzkich sumień na prawdę o nienaruszalności i świętości życia ludzkiego.
Pozostajemy w modlitwie za wszystkich rodziców doświadczonych stratą dziecka, przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, wierząc, że będzie nam pomagał i błogosławił z domu Ojca w działaniach w obronie życia i rodziny. Polecamy Panu wszystkie sprawy trudne, abyśmy nie tracili nadziei, lecz z wiarą powierzali je Bogu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. 
Zapraszamy 25 dnia każdego miesiąca do modlitwy w obronie życia ludzkiego o godzinie 20.30 na falach Katolickiego Radia Podlasie. 
Modlimy się także o wyniesienie do chwały ołtarzy Czcigodnego Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego - założyciela Ruchu Światło-Życie.
Diakonia Życia – Siedlce
Wiesława Ziółkowska
 
niedziela, 18 Październik, 2015 - 11:15