Tato.net w Siedlcach

W sobotę 13 kwietnia 2013r. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej odbyły się warsztaty dla ojców „Bliżej – pełna łączność” zorganizowane przez Inicjatywę Tato.net. W warsztatach uczestniczyło 24 ojców, w większości ze Wspólnoty Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie. Nasze spotkanie ubogacili swoją obecnością również tatusiowie spoza DK, którym bardzo dziękujemy za szczerość, otwartość i osobiste świadectwa życia.

Ojcowie pochłonięci aktywnością zawodową, niejednokrotnie zaniedbują sferę kontaktów z własnym dzieckiem, co prowadzi do oddalenia emocjonalnego. Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.
Staraliśmy się więc odkrywać swoje mocne i słabe strony, uczyliśmy się wdrażać w życie wspomniane wyżej cztery podstawy dobrego ojcostwa, próbowaliśmy odkryć tajemnice dobrego kontaktu z dzieckiem, pracowaliśmy w małych grupach i poznaliśmy praktyczne metody budowy planu działania (Tato planu).
Każdy z nas wyjechał z tych warsztatów z konkretnymi postanowieniami, które zobowiązał się od zaraz wcielić w życie. Dodatkową gwarancją realizacji tych postanowień ma być telefon lub spotkanie w dwójkach ojcowskich, aby „rozliczyć się” ze swoich zobowiązań.
Zagrała męska, ojcowska muzyka, nie brakowało chwil wzruszenia a nawet łez, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby popatrzeć na kondycję swojego ojcostwa, zrobić OJCOWSKIE EKG, zbadać jak bije moje ojcowskie serce.
Panu Bogu oddajemy wszystkie owoce tego dobrego czasu.
Następne warsztaty odbędą się już 18 maja w Białej Podl. w godz. 9.00 – 18.00 (są jeszcze wolne miejsca)
Bliższe informacje pod numerem telefonu 603 580 555 (Dariusz Szychta)
Zdjęcia z warsztatów w Siedlcach TUTAJ
Więcej o warsztatach Tato.net przeczytasz TUTAJ
 
środa, 17 Kwiecień, 2013 - 21:11