Szkoła animatora w terenie

W dniu 15 grudnia br na plebanii parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej miało miejsce pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Animatora w terenie. Przeznaczone ono było w szczególności dla tych, którzy przygotowują się do posługi animatorskiej w parafii w gałęzi dziecięcej i młodzieżowej, ale byli także obecni animatorzy posługujący w Białej Podlaskiej. Spotkanie prowadził ks. Marek Andrzejuk.
W pierwszej części była prelekcja na temat drogi formacyjnej, pomagająca młodym animatorom zobaczyć ku czemu mają prowadzić swoich uczestników i jakie mają do pokonania etapy. Pomocą w tym był materiał pisemny. W drugiej zaś części Anna Jóźwik przeprowadziła krótkie warsztaty z zastosowaniem metod aktywizujących pod nazwą: „Jakie powinien mieć cechy dobry animator”. Również uczestnicy otrzymali po tym materiały pomocne do stosowania podczas spotkań w małej grupie bądź ogólnych w ramach pogodnych wieczorów. W przerwie był przygotowany smaczny posiłek, podczas którego był czas na podzielenie się doświadczeniami. Radością jest na pewno to, że była możliwość poznania się, porozmawiania o trudnościach i radościach oraz umocnienia się w posłudze, a dla osób przygotowujących się nabrania doświadczenia, sprawdzenia się i zdobycia nowej wiedzy. Wszyscy stwierdzili, że takie spotkania są potrzebne.
Już teraz zapraszamy wszystkich, którym nie udało się być na pierwszym spotkaniu, bo z pewnością tych, którzy byli nie trzeba namawiać, na kolejne, które również odbędzie się na plebanii parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej w dniu 19 stycznia. 

piątek, 21 Grudzień, 2012 - 17:16