Święto Młodzianków w Siedlcach

- Potrzeba godności. Wpisana jest w nią troska o życie, to nienarodzone, nawet czasami chore – mówił 28 grudnia w parafii Bożego Ciała w Siedlcach ks. dr Jacek Sereda. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin przewodniczył Eucharystii w św. Świętych Młodzianków.

Na początku homilii ks. dr Jacek Sereda zachęcał do pokochania swojego życia, nie zważając na obecne trudności życiowe jak choroby bliskich, pandemię czy sytuację na granicy. Bo jak mówił, jest to potrzebne do tego, żeby pokochać inne życie. W kolejnej części kapłan zwrócił uwagę na potrzebę troski o życie nienarodzone, nawet chore.

- Chore życie zawsze jest życiem. Kościół nieustannie o tym mówi, by ta prawda nigdy nie zginęła z oczu. Bardzo łatwo wydać wyrok na chore dziecko. Pan Bóg ustanawiając przykazanie „Nie zabijaj” nie dał przy tym gwiazdki, że są sytuacje, które go wykluczają. Jest wyraźnie powiedziane - nie zabijaj. Bóg dając życie, da i na przeżycie – podkreślił.

Po Eucharystii zebrani uczestniczyli w nabożeństwie wynagradzającym oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Był też czas na świadectwo jednego z małżonków, który opowiedział o przejmującej historii narodzin swojej córki. Na koniec przyszłe mamy mogły uzyskać specjalne błogosławieństwo.

Święto Świętych Młodzianków obchodzone jest 28 grudnia w celu upamiętnienia Rzezi Niewiniątek dokonanej na rozkaz Heroda w Betlejem, po narodzinach Chrystusa. Obejmowała ona chłopców do lat 2. W tym dniu członkowie domowego kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu- Światło-Życie modlą się wspólnie o ochronę życia poczętego.

Serdeczne podziękowania dla gospodarzy księdza proboszcza Andrzeja Popławskiego i ks.Piotra Grzebisza moderatora parafialnego DK oraz Ks.Jacka Seredy za przewodnictwo i słowo Boże, i wszystkim osobom które włączyły się w to dzieło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
(Więcej fotografii autorstwa Piotra Grabowskiego na stronie: https://ng.podlasie24.pl/gallery/872538ef-b96a-4815-a299-23ff5c91a498)

Marsz został zorganizowany przez Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie ,
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej,
Domowy Kościół I,II i III Rejon Siedlecki. 

środa, 29 Grudzień, 2021 - 21:53