Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.

W minioną sobotę, 23.06.2018 r. w Kodniu, odbyło się uroczyste zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego II. W kościele pw. Św. Ducha w Kodeńskim Parku, podczas mszy świętej celebrowanej przez ks. Radosława Piotrowskiego, jeden krąg DK z parafii św. Stanisława w Zbuczynie, wstąpił do Domowego Kościoła. Kolejny, zawiązany w listopadzie 2017r,  krąg z parafii św. Teresy w Siedlcach, przyjął Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Jedno małżeństwo wstąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dla wszystkich rodzin będących w DK, zakończenie roku formacyjnego, to podziękowanie za wszystko, co dokonało się przez ten czas. Podziękowanie, za Wybór i decyzję o odpowiedzialności za małżeństwo, za rodzinę.Podziękowanie za nowe i te trwające już w kręgach rodziny i wiara, że praca na rzecz rodziny, jest najlepiej opłacalną pracą.

Po uczcie duchowej, wszyscy udali się na ucztę dla ciała. Było ognisko, pieczenie kiełbasek a także uroczyste podziękowanie parom animatorskim i parom pilotującym nowe kręgi. W atmosferze radości, zasłużone Pary odebrały gromkie brawa od wszystkich uczestników pikniku, a także drobne, aczkolwiek bogate w treść i przesłanie, upominki książkowe. Organizatorom spotkania, parze rejonowej Monice i Danielowi Leszczyńskim, należą się słowa uznania, gdyż oprócz świetnie zorganizowanego menu na pikniku, zadbali o równowagę kalorii – serwując uczestnikom spotkania zawody sportowe. Przeciąganie liny, w którym brały udział całe rodziny, dostarczyło wszystkim wiele uśmiechu i radości, zwłaszcza, że do pojedynku po obu stronach liny stanęły parafie!.

I tak, spośród obecnych kręgów z parafii Bożego Ciała, Św. Teresy, Miłosierdzia Bożego, Św. Maksymiliana w Siedlcach oraz parafii Św. Stanisława ze Zbuczyna i parafii Parafia Św. Andrzeja z Awelinu z Radomyśli najmocniejszą fizycznie okazała się parafia Miłosierdzia Bożego z Siedlec. Wierzymy, że duchowo wszystkie parafie są bardzo silne !. Na dowód tego, może być wymodlona pogoda, której to wszystkie kręgi nie pozwoliły, na zanoszący się na początku deszcz. Rok formacyjny, kończymy zatem udanie!

Radosnych i szczęśliwych wakacji wszystkim czytelnikom, życzy Domowy Kościół Rejon Siedlecki II. 

GALERIA

Tekst: Magdalena Adamiak – domowy kościół z parafii św. Teresy w Siedlcach

fot.: Piotr Grabowski

czwartek, 28 Czerwiec, 2018 - 08:38