Rekolekcje w Górkach - „Święty akt małżeński”

W dniach 7-9 marca 2014 roku w Górkach k/Garwolina przeżywaliśmy rekolekcje, których tematem była ważna, a zarazem delikatna dziedzina życia małżeńskiego jakim jest współżycie seksualne.

Parą prowadzącą rekolekcje byli Agata i Krzysztof Jankowiakowie z Poznania (para odpowiedzialna za Diakonię Życia w całym Ruchu). Opiekę duchowną zapewniał nam nasz moderator diecezjalny – ks. Marek Andrzejuk.

Zagadnieniem rozpoczynającym w piątek wieczór cykl konferencji był – „Akt małżeński w planach Bożych”. W sobotę prowadzący przedstawili różnice w psychice i w podejściu do wielu życiowych spraw między mężczyzną a kobietą. Pokazano też różnice w oczekiwaniach, w przygotowaniach, jak również w samym przeżywaniu aktu małżeńskiego. Ważną część rekolekcji stanowiła konferencja dotycząca odpowiedzialnego rodzicielstwa. W ostatnim dniu znalazł się czas na to, aby zdobytą wiedzę odnieść do praktyki życia – była to okazja do odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez małżonków.

W rekolekcjach wzięły udział 24 małżeństwa (część spoza DK). Większość z nich to młode małżeństwa z kilkuletnim stażem. Naszą radością była 16 – osobowa grupka dzieci (w wieku od 9 miesięcy do 6 lat), które towarzyszyły rodzicom podczas rekolekcji.

Dziękujemy serdecznie prowadzącym - Agacie i Krzysztofowi, jak również ks. Markowi.

Jesteśmy przekonani, że był to czas dobrze spędzony. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy i przy współdziałaniu z Łaską Bożą, pożycie seksualne małżonków przyczyni się do ich wzajemnego uświęcania i stanie się ich drogą do nieba.

Anna i Marek Wójciccy - para diecezjalna Dmowego Kościoła

Miejsce: