Randka małżeńska w Łukowie

Mówiąc  „randka” myślimy najczęściej o spotkaniu, w miłej i przyjemnej atmosferze,  młodego chłopaka i młodej dziewczyny sympatyzujących ze sobą. Pary narzeczonych umawiają się na randki bardzo często potrzebując swojej bliskości jak powietrza. Relacja video z randki.  A co z randkami małżonków??? Może w pierwszych latach małżeństwa jeszcze tak, ale później to już nie wypada??? Wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Łukowskiego postanowiła zainspirować  małżeństwa z różnym stażem aby zainwestowali swój czas w porandkowanie ze sobą.  Nasza Randka Małżeńska odbyła się 25.11.2012 

O godz. 1600 zebraliśmy się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Starostwa w Łukowie zaadoptowanej dla naszych potrzeb na salę kinową. Na początku, ustami Moniki i Marcina Cabajów, zapoznaliśmy zebranych małżonków ze źródłami naszej inspiracji a mianowicie: stronami internetowymi www.randkamalzenska.pl  www.kibicujrodzinie.pl oraz charyzmatem Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, którego członkowie tworzą i angażują się w te przedsięwzięcia. Gorąco zachęcaliśmy do rozwijania relacji małżeńskich w oparciu o te źródła.
Po krótkiej chwili powitania i prezentacji inicjatywy Randki Małżeńskiej, wspólnie obejrzeliśmy przepiękny, mądry i wzruszający film o tematyce małżeńsko-rodzinnej pt: FIREPROOF (Próba Ogniowa).
Po zakończeniu projekcji filmu każde małżeństwo (a było ich 90) wychodzące z sali,  losowało adres kawiarni lub restauracji gdzie czekały na nich pięknie udekorowane, zarezerwowane przez organizatorów stoliki.
Ponadto każda pani wychodząca z filmu otrzymywała piękną czerwoną różę a pan dostawał pewien papirus, z którym było związane zadanie do wykonania podczas wspólnej kolacji. Zadaniem tym była zachęta, aby małżonkowie odpowiedzieli sobie na dwa krótkie pytania:
1. Za co chciałbyś (chciałabyś) podziękować swojemu współmałżonkowi?
2. Co najbardziej cenisz w swoim współmałżonku?
INWESTYCJA W RELACJE jest możliwa w każdym momencie rozwoju naszego małżeństwa. Jest to INWESTYCJA DOSKONAŁA, na której się tylko zyskuje. Elementem budowania relacji małżeńskiej jest bez wątpienia DIALOG MAŁŻEŃSKI, do którego właśnie próbowaliśmy namówić randkujące w Łukowie małżeństwa . W wypowiedziach uczestniczących w randce małżeństw, można było bardzo często usłyszeć stwierdzenie:  „Dziękujemy i prosimy o ciąg dalszy” Organizatorzy ze swojej strony taki ciąg dalszy obiecują, licząc jednocześnie na to, że poszczególne małżeństwa zainspirowane tą inicjatywą będą częściej ze sobą randkowały w miłej i przyjemnej atmosferze. 
Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego spotkania: Monice i Marcinowi Cabaj, Asi i Mariuszowi Rogulskim, Uli i Markowi Kisiel, Beacie i Emilowi Redzik, Małgosi i Wojtkowi Zielonka. Dziękujemy również  Burmistrzowi Miasta Łuków Panu Dariuszowi Szustkowi za bezpłatne udostępnienie „sali kinowej” i pomoc logistyczno-organizacyjną.
PANU BUGU ODDAJEMY WSZYSTKIE OWOCE TEGO CZASU.
Ada i Darek Szychta

poniedziałek, 26 Listopad, 2012 - 19:31