Przez śmiech do lepszego małżeństwa

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa jest dla rodzin Domowego Kościoła dniem szczególnym. Obchodzimy wtedy swoje święto patronalne. Po uroczystych Mszach Świętych, podczas których odnawialiśmy swoje przyrzeczenia małżeńskie nadszedł czas na spotkanie warsztatowe „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. 
Warsztaty te były już trzecim spotkaniem z cyklu randek małżeńskich zorganizowanych przez Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie rejonu łukowskiego. Na nasze zaproszenie odpowiedziało tym razem około 120 małżeństw. 
Spotkaliśmy się, aby po raz kolejny przyjrzeć się naszym relacjom małżeńskim. 
Warsztaty były podzielone na trzy sesje:
1. Różnica między mózgiem kobiety, a mózgiem mężczyzny
2. Klucz do niesamowitego seksu
3. Jak żyć razem i się nie pozabijać
Autor i prelegent tych warsztatów Pan Mark Gungor o sprawach bardzo ważnych i kluczowych dla relacji małżeńskiej opowiada w sposób bardzo przystępny, podaje mnóstwo przykładów z życia, które u uczestników wywołują bardzo często salwy śmiechu.
Przekonuje nas o tym, że małżeństwo, niezależnie od ilości przeżytych ze sobą lat nadal może być bardzo ekscytujące, twórcze, i być po prostu wielką przygodą życia we dwoje.
Z Bożym błogosławieństwem i przy współpracy wielu małżeństw z Domowego Kościoła,  w nasze święto patronalne mogły się w tym roku licznie włączyć również małżeństwa spoza naszej wspólnoty.
Panu Bogu oddajemy wszystkie owoce tego czasu.
 
W imieniu organizatorów i całej wspólnoty Domowego Kościoła rejonu łukowskiego 
Adrianna i Dariusz Szychta
 
Relacja Video z warsztatów „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”.
 
poniedziałek, 13 Styczeń, 2014 - 21:39