Pogrzeb dzieci nienarodzonych

W poniedziałek 15 października 2012 roku, już po raz czwarty, odbył się w Siedlcach pogrzeb dzieci nienarodzonych. Uroczystej Eucharystii w katedrze siedleckiej przewodniczył Biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski. W koncelebrze uczestniczyło 18 kapłanów.

W homilii Ksiądz Biskup ukazał chrześcijańską perspektywę przeżywania śmierci nienarodzonych dzieci.

- W obliczu śmierci nienarodzonych dzieci stajemy jako ludzie wierzący. Zostało poczęte życie, które nie uzyskało w świecie zewnętrznym swojego rozwoju fizycznego. To życie poczęte jest jednak życiem, darem Boga. Dla Boga i w Bogu wszystko żyje – nauczał Ksiądz Biskup. - Przez ten obrzęd potwierdzamy naszą wiarę w zmartwychwstanie (…). Chociaż rodzice tych dzieci nie mogli ujrzeć rozwoju ich życia, jednak mają udział w tajemnicy życia, współdziałając ze stwórczym aktem Boga (…). W obliczu śmierci nienarodzonych dzieci, uczymy się zwracać do Tego, który jest Panem życia – mówił Pasterz Kościoła Siedleckiego.

Po zakończeniu Eucharystii dwie trumny z ciałami zmarłych nienarodzonych dzieci spoczęły w grobie „Dzieci Utraconych” na cmentarzu przy ul. Janowskiej w Siedlcach.

W uroczystościach pochówku udział wzięli rodzice, przedstawiciele władz miasta Siedlce wraz z Panem Prezydentem, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przedstawiciele służby zdrowia, osoby życia konsekrowanego, członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie z Diakonii Życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tę inicjatywę, a także tym, którzy uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej.

Pozostajemy w modlitwie:

- za wszystkich rodziców doświadczonych stratą dziecka, aby sam Bóg zachciał być ich pociechą i pokierował ich procesem wewnętrznego uzdrawiania
- za nas wszystkich, abyśmy w sprawach trudnych nie tracili nadziei, lecz z wiarą powierzali je Bogu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych
- o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło - Życie
Zapraszamy 25 dnia każdego miesiąca o godz. 20.30 do modlitwy różańcowej w obronie każdego życia ludzkiego i rodziny na falach Katolickiego Radia Podlasie.

Diakonia Życia Siedlce
Wiesława i Ryszard Ziółkowscy

 

wtorek, 16 Październik, 2012 - 20:05