Pochówek dzieci utraconych

„Życie ludzkie jest święte” – Jan Paweł II, tak brzmi napis na grobie dzieci utraconych w Siedlcach na cmentarzu przy ul. Janowskiej.
Każde życie ludzkie jest cenne, jest darem Boga i miłości. Nie można jego mierzyć w centymetrach. Każdy ma prawo do pochówku, nawet dziecko, które żyło pod sercem matki zaledwie kilka tygodni.
Pożegnanie dzieci utraconych, którym z różnych przyczyn nie było dane cieszyć się życiem, odbyło się w Siedlcach 17 X 2013r. Już po raz piąty Mszy Św. w Katedrze Siedleckiej w intencji wszystkich rodziców doświadczonych stratą dziecka przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz wraz z 13 kapłanami. W homilii Ksiądz Biskup ukazał chrześcijańską perspektywę przeżywania śmierci nienarodzonych dzieci. „W obliczu śmierci nienarodzonych dzieci stajemy jako ludzie wierzący. Zostało poczęte życie, które nie uzyskało w świecie zewnętrznym swojego rozwoju fizycznego. To życie poczęte jest jednak życiem, darem Boga. Dla Boga wszystko żyje[..].” nauczał Ksiądz Biskup. „[..]Obroną nienarodzonych dzieci jest ich niewinność. Grzech pierworodny, wpisany w naturę człowieka, ze względu na wiarę Kościoła nie ma władzy nad tymi dziećmi. Jezus, który wziął na siebie nasze ludzkie utrapienia, aż do śmierci jest dla nas Przewodnikiem na drodze życia. Niech doświadczenie straty dziecka będzie dla rodziców i każdego z nas okazją do ożywienia nadziei i zanurzenia się w życiu Boga.” nauczał Pasterz Kościoła Siedleckiego. 
Po zakończeniu Eucharystii dwie trumny z ciałami dzieci utraconych zostały złożone w grobie na cmentarzu przy ul. Janowskiej.
Osoby z diakonii życia Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie dziękują Bogu za pochówek dzieci. Dziękujemy władzom kościelnym, władzom miasta na czele z prezydentem Wojciechem Kudelskim, p. dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tę inicjatywę, wszystkim, którzy uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej. Dziękujemy za wspólną modlitwę.
Polecamy Panu wszystkie sprawy trudne, abyśmy nie tracili nadziei, lecz z wiarą powierzali je Bogu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Diakonia życia – Siedlce
Wiesława Ziółkowska
 
niedziela, 20 Październik, 2013 - 17:11