Komunikat Pary Diecezjalnej

Droga  Wspólnoto Domowego Kościoła Diecezji Siedleckiej!

W tym roku kończy się kadencja posługi nas jako pary diecezjalnej oraz posługi par rejonowych w rejonie bialskim i siedleckim II.

W związku z tym z wielką radością informujemy:

I. Decyzją naszego pasterza J. E. ks. bpa Kazimierza Gurdy nową parą diecezjalną DK w naszej diecezji zostali Jolanta i Bogdan Jędrychowie z rejonu  Siedleckiego II.

Jola i Bogdan od 32 lat są małżeństwem, mają troje dzieci. Od 10 lat są w Domowym Kościele. Przeżyli formację podstawową, Sesję o pilotowaniu  kręgów, ORD, ORDR I st. Oboje są członkami KWC oraz członkami Stowarzyszenia RŚŻ. Bardzo zaangażowani w sprawy ruchu i kościoła. W ostatnich 4 latach pełnili posługę pary rejonowej w Rejonie Siedleckim ( w ostatnim roku w Rejonie Siedlce II).
Nowej parze diecezjalnej życzymy błogosławieństwa Bożego, sił, wytrwałości i radości w posługiwaniu na rzecz rodzin . Odczytywaniu woli Bożej i prowadzenia Światłem Ducha Świętego w budowaniu wspólnoty Domowego Kościoła w naszej diecezji.

II. Na ostatnim spotkaniu kręgu rejonowego  w Białej Podlaskiej w obecności pary diecezjalnej została wybrana nowa para  rejonowa Ryszard i Elżbieta Chodykowie .

Ela i Ryszard są małżeństwem od 29  lat. Mają sześcioro dzieci w tym  jedno adoptowane. W Domowym Kościele uczestniczą od 20 lat. W tym czasie podejmowali różne posługi na rzecz wspólnoty. Przeżyli formację podstawową, Sesję o pilotowaniu  kręgów. Oboje są członkami KWC Na co dzień żyją charyzmatem Ruchu Światło-Życie.
Niech dobry Pan , który ich wybrał błogosławi  i obdarza potrzebnymi łaskami. Życzymy  dużo siły, zdrowia i wytrwałości na co dzień oraz życzliwości ze strony ludzi. Niech Święta Rodzina ma Was zawsze w swojej opiece.
Ustępującej parze rejonowej Małgosi i Jurkowi Baczkurom dziękujemy za pełnioną w ciągu ostatnich 3 lat posługę pary rejonowej , za ich zaangażowanie , radość i pokorę.
Niech Boże błogosławieństwo i jego łaska towarzyszy Wam w życiu małżeńskim i rodzinnym oraz dalszym posługiwaniu w Domowym Kościele.

III. Na ostatnim spotkaniu kręgu rejonowego  w Rejonie Siedlce II w obecności pary diecezjalnej została wybrana nowa para  rejonowa Monika i Daniel Leszczyńscy.

Monika i Daniel  są małżeństwem od 19  lat. Mają troje  dzieci. W Domowym Kościele są od 11 lat. W tym czasie podejmowali wiele posług na rzecz wspólnoty. Przeżyli formację podstawową, Sesję o pilotowaniu  kręgów, ORD, Oboje są członkami KWC .Na co dzień żyją charyzmatem Ruchu Światło-Życie. Wspierają dzieło Nowej Ewangelizacji, uczestniczą w przygotowaniach narzeczonych do sakramentu małżeństwa , a także  innych inicjatywach na rzecz rodzin naszej diecezji.
Niech dobry Pan , który ich wybrał błogosławi  i obdarza potrzebnymi łaskami. Życzymy  dużo siły, zdrowia i wytrwałości na co dzień oraz życzliwości ze strony ludzi. Niech Święta Rodzina ma Was zawsze w swojej opiece.
Ustępującej parze rejonowej Joli i Bogdanowi Jędrychom dziękujemy za pełnioną z wielkim oddaniem 4 letnią  posługę pary rejonowej , za ciągłą gotowość do służby, za tak wiele nowych inicjatyw podejmowanych na rzecz rejonu siedleckiego i całej wspólnoty RŚŻ.

Za wszelkie dobro , które  przeżywaliśmy dzięki Waszemu posługiwaniu dziękujemy. Na dalsze lata życia w małżeństwie i rodzinie oraz czas posługi we wspólnocie niech Pan Bóg Wam błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.

Kochani.

Posługę pary diecezjalnej będziemy przekazywali we wrześniu, ale już dziś pragniemy wszystkim podziękować za Wasze wsparcie , za życzliwość i wielką troskę jaką nas otaczacie, za modlitwę i dobre słowo, które dodawały nam sił i mobilizowały do służby. Bogu Niech będą dzięki ,za ten czas posługi. Dziękujemy, że każdego z Was postawił na drodze naszego życia, że dane nam było posługiwać tym czym On nas obdarzył. W naszym ruchu służba się nie kończy ,a jedynie zmienia. Dalej jesteśmy gotowi służyć we wspólnocie wszędzie tam gdzie Pan Bóg nas pośle.

 

Z pozdrowieniami oraz pamięcią w modlitwie

ustępująca para diecezjalna Ewa i Tadeusz Lipińscy