Dzień Życia Konsekrowanego

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To dzień, kiedy w sposób szczególny zwracamy uwagę na świadków obecności Boga w świecie, jakimi są osoby konsekrowane.

Dzień Życia Konsekrowanego Kościół powszechny obchodzi od 1997 roku. Został on ustanowiony przez św. Jana Pawła II i jest poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom. Osoby życia konsekrowanego realizują posłannictwo miłości i wierności w szczególny sposób, dzięki czemu są promotorami Bożej miłości. Osoby te, swoją postawą i świadectwem, przywracają w dzisiejszym świecie prawdziwe oblicze Boga, który jest miłością.

Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o wszystkich osobach życia konsekrowanego – wśród nich są zakonnicy, siostry zakonne ze zgromadzeń czynnych i kontemplacyjnych, osoby skupione w instytutach, stowarzyszeniach i wspólnotach świeckich oraz dziewice i wdowy konsekrowane, a także pustelnicy. Jako Ruch Światło-Życie w szczególny sposób polecamy dziś Panu Bogu drogie członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.

wtorek, 2 luty, 2021 - 08:46