Dzień skupienia z p. Andrzejem Wronką

11 kwietnia 2015 roku w Domu Moria w Łukowie odbył się Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Diakonii Życia Diecezji Siedleckiej pod kierownictwem duchowym ks. Krzysztofa Pawelca moderatora DŻ i ks. Marka Andrzejuka moderatora Domowego Kościoła Diecezji Siedleckiej. 
W gronie 30 osób poznawaliśmy zagrożenia w życiu współczesnego człowieka. Gościem spotkania był p. Andrzej Wronka prezes Stowarzyszenia Ruch Effata, autor publikacji „Świadkowie Jehowy”, „Od magii do opętania”, „Magia, wróżby, opętanie”. Prelegent zwrócił na wstępie uwagę na konieczność ustawicznego formowania i pogłębiania wiedzy przez członków Kościoła Katolickiego. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy z czyhających zagrożeń, gdyż są one wprowadzane małymi roczkami.  Jesteśmy masowo bombardowani treściami okultystycznymi (filmy, bajki, gry komputerowe, muzyka, kursy uzdrowicielskie, horoskopy, wróżbiarstwo, magia). Niby wydaje się to tylko zabawą, ale Minister Pracy i Polityki Społecznej w 1995 roku zalegalizował nowe zawody: psychotronika, wróżbity, astrologa. Na czysty satanizm niewiele osób dałoby się nabrać, ale na okultyzm, magię daje się złapać wielu. To nie tylko kwestia zarobku dla twórców, jak się z pozoru wydaje, ale propagowanie lub niszczenie pewnych idei. Obowiązuje prymat idei nad zyskiem. Sekty czy też różne praktyki duchowe (joga, reinkarnacja, magii itp.) są parawanem. Prawdziwym celem jest chęć stworzenia w opozycji i wrogości do Kościoła Katolickiego nowej ogólnoświatowej ideologii, religii, która podporządkowała by ludzi władzy oświeconych (iluminacja) mistrzów.  Często ta wrogość wobec Kościoła jest zakamuflowana, nie jest wyrażona bezpośrednio.  New Age atakuje dwa dogmaty chrześcijaństwa: dogmat o Trójcy Świętej i o Wcieleniu Przedwiecznego Słowa - nie uznając odrębności Osób Trójcy Świętej, mówi natomiast o trzech przejawach boskości.
Do świata dzieci są w formie zabawy wprowadzane symbole zła: wampiry, trupy, czaszki, itp., Monster Higt – lalka firmy Mattel w postaci trupiej czaszki z kokardką została wprowadzona na rynek po agresywnej reklamie wraz z szeregiem gadżetów opatrzonych tym logiem. Co wnoszą do rozwoju dziecka lalki o specyficznych ubiorach deprawujące seksualnie dzieci? A przecież zabawka ma być przyjacielem dziecka. Człowiek instynktownie dąży do piękna, które jest symbolem Boga, a wprowadza się celowo tandetę, brzydotę do sztuki, ubioru. Oswajanie z brzydotą to oswajanie z diabłem. Staranny, stosowny do sytuacji ubiór mobilizuje do dobrego zachowania. Zabawa w wywoływanie duchów kończy się czasem opętaniem, co w konsekwencji może prowadzić do takich tragedii, jak w Rudzie Śląskiej, gdzie nastolatkowie zabili swych kolegów i złożyli w ofierze szatanowi.  P. Andrzej wspomniał też o wychowawczej roli pracy. Apelował o tworzenie Narodowej Akademii Cywilizacji i podjęcie nauki samodzielnego myślenia. 
Eucharystię sprawowali ks. Krzysztof Pawelec i ks. Marek Andrzejuk. Podczas wspólnego posiłku uczestnicy spotkania złożyli życzenia z okazji jubileuszu 44 rocznicy sakramentu małżeństwa Halinki i Leszka. Następnie diakonie odbyły swe oddzielne spotkania. Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapoznali się z materiałami formacyjnymi z kwietnia – czerwca: Pojednana różnorodność, Nie wystarczy zrozumieć rzeczywistość, Zakorzenieni, z szerokim spojrzeniem. Skupiliśmy się szczególnie nad odpowiedzią na pytania z zakresu działać: Jakimi talentami mogę posłużyć we wspólnocie? • Czego obecnie wspólnota, w której jestem oczekuje ode mnie? • W jaki sposób moja wspólnota może odpowiedzieć na głos pasterza Kościoła oraz wspólnot i środowisk będących w potrzebie. Uczestnicy dzieli się wydarzeniami i problemami ze swych parafii. 
Spotkanie zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
 
poniedziałek, 11 Maj, 2015 - 22:23