Dzień Kobiet w Siedlcach

Domowy Kościół rejonu siedleckiego nie zapomniał o Dniu Kobiet.
8 marca panowie z Domowego Kościoła i Klubu Ojca zaprosili swoje żony i córki oraz liczne grono znajomych do wspólnego oglądania filmu „Bóg nie umarł .”
Takiego oblężenia siedleckie NoveKino dawno nie przeżywało.
Sms-y zachęcające do obejrzenia bardzo wartościowego filmu szybko obiegły zarówno Wspólnotę Domowego Kościoła, ojców zrzeszonych w klubie jak i wielu siedlczan. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 430 osób, dwie sale kinowe były wypełnione do ostatniego miejsca. Na seansie wszyscy w skupieniu zastanawiali się nad pytaniem „Czy masz (mam) odwagę bronić wiary?”- podtytuł filmu. W wielu głowach kłębiły się pytania: czy w moim sercu Bóg nie umarł?, czy JEGO miejsca nie zajęło moje EGO ?, czy moja praca, moje ambicje, moje znajomości nie są ważniejsze? Te pytania do samego siebie mogą być pomocne w tym okresie Wielkiego Postu – skłaniają do refleksji, może postanowień. I  tak jak w filmie sms-y z treścią „Bóg nie umarł” popłynęły „w świat”, tak pytania i rozmowy widzów jeszcze długo brzmiały w kuluarach. Był to czas refleksji, ale jednocześnie zastrzyk entuzjazmu i nowego „Power-a” jakim napełniła każdego odwaga i determinacja głównego bohatera.
Na zakończenie seansu każdej Pani obecnej na projekcji panowie z Domowego Kościoła i Klubu Ojca wręczyli wiosennego tulipana, który był uzupełnieniem gorących życzeń jakimi zostały przywitane na salach przez księży Jacka Seredę i Sławka Harasimiuka. Serdeczne uśmiechy zagościły na twarzach wszystkich kobiet w dniu ich święta i w radosnym nastroju wszyscy opuszczali kino.
Jolanta i Bogdan Jędrych
 
środa, 11 Marzec, 2015 - 20:34