Dzień Dziecka Utraconego

„Życie ludzkie jest święte” – Święty Jan Paweł II, tak brzmi napis na grobie dzieci utraconych w Siedlcach na cmentarzu przy ul. Janowskiej. Każde życie ludzkie jest cenne, jest darem Boga i miłości. Nie można jego mierzyć w centymetrach. Każdy ma prawo do pochówku, nawet dziecko, które żyło pod sercem matki zaledwie kilka tygodni.
Dzień 15 października w Polsce obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. Został on uchwalony z inicjatywy rodziców osieroconych, przeżywających ból rozstania ze swoimi dziećmi. Po co? Żeby pamiętać!
„Umarłych pogrzebać” – oto jeden z uczynków miłosierdzia co do ciała. Taka jest nauka Kościoła, której nie powinniśmy zapominać.
W środę 14 października 2015 roku o godzinie 1200  w Katedrze Siedleckiej zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rodziców i ich dzieci zmarłych przed urodzeniem, oraz rodzin przeżywających ból i smutek po stracie dziecka. Grób, w którym zostaną złożone zmarłe dzieci jest dla rodziców symbolicznym miejscem spotkania z utraconym dzieckiem a również może pomóc osobom z syndromem poaborcyjnym, aby wrócić do wewnętrznej harmonii.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć. Bądźmy w tym dniu razem. Pogrzeb ten pomoże po chrześcijańsku przeżywać ból i żałobę, będzie okazją do modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego. Pochówek dzieci nienarodzonych organizowany jest w Siedlcach już od siedmiu lat.
Diakonia życia – Siedlce
Wiesława Ziółkowska
 
środa, 14 Październik, 2015 - 21:09