Dziękczynienie za dar Sługi Bożego ks. Blachnickiego

27 lutego 2013 r. o godz. 1800 w Siedlcach w parafii pw. Bożego Ciała uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, dziękując przez wstawiennictwo Maryi, Niepokalanej  Matki Kościoła, za dar Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela naszego Ruchu Światło-Życie – w 26 rocznicę jego śmierci, za ukończone Positio, prosząc o cud potrzebny do ogłoszenia beatyfikacji. Mszy św. przewodniczył moderator rodzin w parafii ks. Remigiusz Niewęgłowski. Był z nami moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Andrzejuk, który także modlił się za rodziny o pogłębienie wiary, zaangażowanie i postawę służby diakonijnej.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie jej uczestników: kapłanów, małżeństw i młodzieży. We wspólnocie połamaliśmy się chlebem złożonym w darze podczas Eucharystii. Podzieliliśmy się przeżyciami z 38 Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu na Jasnej Górze.
Gościem specjalnym naszego spotkania był ks. emeryt Stanisław Grochowski. Zaproszony ks. mówił o rekolekcjach oazowych w których uczestniczył jako kapłan z ks. Fr. Blachnickim w Krościenku nad Dunajcem. Wspominał on osobę naszego Założyciela, jako człowieka pełnego humoru i cierpliwości a jednocześnie posiadającego dar wielkiej i autentycznej wiary. Poza oazami miał on szczęście widzieć się ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem w Rzymie podczas inauguracji pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Spotkanie zakończyło się naszą wspólną modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego ks. Fr. Blachnickiego.
Dziękujemy Bogu i dzielimy się radością z tego spotkania. GALERIA
 
Diakonia Życia i para rejonowa z Siedlec
 
Miejsce: