37. Pielgrzymka KWC

30 września 2017 roku 16 członków i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka  z Diecezji Siedleckiej wzięło udział w 37 pielgrzymce KWC do Katowic. Bogaty program pielgrzymki rozpoczęło Nabożeństwo Słowa Bożego w kościele-wotum KWC p.w. Matki Kościoła, Niepokalanej Jutrzenki Wolności, któremu przewodniczył biskup Adam Wodarczyk, wieloletni moderator generalny Ruchu Światło-Życie.  Następnie ks. Wojciech Ignasiak, krajowy moderator Krucjaty, poprowadził alejkami pobliskiego parku i ulicami miasta do archikatedry Chrystusa Króla, Drogę Krzyżową, posługując się w rozważaniach przy poszczególnych stacjach słowami księdza Franciszka Blachnickiego.
Na początku sprawowanej w archikatedrze pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca Eucharystii, ks. Marek Sędek użył słów Świętego Jana Pawła II: "Tu wszystko się zaczęło". Tutaj, nieopodal znajdował się barak, gdzie 60 lat temy rozpoczęła działalność utworzona przez ks. Franciszka Krucjata Trzeźwości, poprzedniczka KWC. Moderator generalny Ruchu Ś-Ż zwrócił uwagę na to, że tegoroczna pielgrzymka wpisuje sie w obchody 30 rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Abp Wiktor w wygłoszonej homilii podkreślił niezwykłą siłę Krucjaty Trzeźwości, członkami której w ciągu trzech lat jej trwania, do czasu zlikwidowania przez SB, stało się 100 tys. dorosłych Polaków. Wypowiedział też m. in. słowa wdzięczności wszystkim zaangażowanym w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Nawiązując do liturgi słowa wyraził przekonanie, iż "Bóg otacza ludzi Krucjaty murem ognistym".
  Po Mszy Świętej pielgrzymi udali się na deptak pomiędzy katedrą i Wydziałem Teologicznym, gdzie mogli posilić się i wziąć udział w ewencie ewangelizacyjnym "Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Ks. Franciszek Blachnicki wychowawcą wolnych ludzi." Uczestniczący w wydarzeniu księża odczytywali fragmenty Pisma Świętego i dzielili się nim z pielgrzymami. Towarzyszący im pielgrzymi dawali świadectwa o owocach dobrowolnej abstynencji, wyzwalania z uzależnień dzięki KWC. Z gorącym przyjęciem, szczególnie przez  młodzież, spotkał  się komentarz ks. Marka Andrzejuka, moderatora Ruchu Ś-Ż diec. siedleckiej do przeczytanego przez siebie fragmentu ew. wg. św. Łukasza (5.17-26) o uzdrowieniu paralityka. Tych, którzy nie widząc innej możliwości dotarcia z chorym do Jezusa rozebrali dach domu nazwał komandosami, wskazując, że my, członkowie krucjaty mamy być tak samo zdeterminowani i wytrwali. Głoszeniu Ewangelii, swiadectwom wolności i wyzwolenia towarzyszył śpiew i tańce. Spotkanie zakończył koncert Zespołu: niemaGotu.
  Następnego dnia po porannej Eucharystii wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nawiedzilśmy Sanktuarium MB Pocieszenia w Starej Błotnicy. Po zapoznaniu się z historią tego sanktuarium, Koronką do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem powierzyliśmy Matce Bożej pielgrzymkowe intencje. Gdy na nowojorskim Manhatanie trwały przygotowania do 80 Parady Pułaskiego zapoznawaliśmy się ze zbiorami Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce poznając dzieje tego bohatera dwóch narodów, oraz pamiątki po Tadeuszu Kościuszce i innych znakomitych Polakach, którzy zasłynęli w USA. Dziękując wszystkim uczestnikom 37 Ogólnopolskiej Pielgrzymki KWC z naszej diecezji zapraszamy nie tylko ich na kolejną, która odędzie sie w ostatnią sobotę września 2018 roku słowami "Nie lękajcie się".
                                                                     W imieniu Diakonii Wyzwolenia: Roman Jastrzębski.
P.S.
Zapraszamy na rekolekcje "Ewangelia Wyzwolenia", które odbęda sie w dniach 13-15 X 2017r. W Domu Moria w Łukowie. Więcej inf. na www.siedlce.oaza.pl/diakonie/diakonia-wyzwolenia lub pod n-rem 885 838 727.
 
środa, 4 Październik, 2017 - 21:23