25 marca - Dzień Świętości Życia

W związku ze zbliżającym się Dniem Świętości Życia, który obchodzimy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego pragniemy zachęcić do włączania się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obserwujemy w ostatnim czasie, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić w trosce o życie swoje i naszych bliskich. Nie wolno nam jednak zapomnieć o najbardziej bezbronnych, jeszcze nienarodzonych.

W imieniu Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie i Duszpasterstwa Rodzin zachęcamy do modlitwy w intencji obrony Życia. W najbliższy piątek łączmy się w modlitwie nabożeństwem Drogi Krzyżowej w tej intencji. Ze względu na zaistniałą sytuację korzystajmy z dobrodziejstwa mediów i módlmy się w naszych domach. P. Wiesława Ziółkowska, od wielu lat oddana służbie Życiu, opracowała rozważania oparte o nauczanie kard. Wyszyńskiego. W tym roku za patronów obraliśmy Prymasa Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Rozważania będą dostępne na facebookowej stronie Duszpasterstwa Rodzin i portalu Podlasie 24 lub pod linkiem.

25 marca natomiast zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Polega ona na modlitwie za dziecko, którego imię jest znane tylko Bogu. Trwa ona  kolejnych 9 miesięcy. Może to być nasz wielkopostny uczynek miłosierdzia albo zadośćuczynienie za grzechy przeciwko Życiu. Wiele cennych materiałów, informacji jest dostępnych na stronie Bractwa Małych Stópek. Można tam pobrać aplikację, która będzie nam przypominała o tym zobowiązaniu. Ze względu na obowiązujące obecnie ograniczenia związane z uczestnictwem w liturgii, będzie można rozpocząć tę modlitwę za pośrednictwem naszego katolickiego radia.

Powierzajmy to dzieło wstawiennictwu tegorocznych patronów św. Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego oraz opiece Niepokalanej.

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie
Duszpasterstwo Rodzin

środa, 18 Marzec, 2020 - 14:02