Rejon Siedlecki: I,II i III

Marsz Młodzianków w czasie epidemii

28 grudnia obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Dedykowane jest ono Rzezi Niewiniątek dokonanej na rozkaz Heroda w Betlejem. Młodziankowie oddając za Boga życie, otrzymali chrzest krwi i zasłużyli u Boga na podwójną aureolę: dziewictwa i męczeństwa. W tym roku ze względu na obostrzenia nie odbędzie się Marsz Młodzianków. Zachęcamy jednak do zorganizowania w parafiach w tym dniu nabożeństw mających na celu upamiętnienie wydarzeń związanych ze świętem. Proponujemy rożeniec w intencji dzieci nienarodzonych oraz Eucharystię z nabożeństwem ekspiacyjnym.

Domowe Rekolekcje Adwentowe-Siedlce

Domowe Rekolekcje Adwentowe Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego 3

W dniach od 30 listopada do 5 grudnia wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego 3 przeżywała domowe rekolekcje adwentowe. W trudnym czasie pandemii i zamętu, w którym ograniczają nas zakazy i obostrzenia, rekolekcje przeżywane w swoim domu, według zaproponowanego programu dnia, ale ze świadomością, że uczestniczy w nich wiele rodzin, były motywujące, mobilizujące i jak się okazało bardzo potrzebne i owocne.

Msza św. w intencji śp. Jana Gurdy i śp. Tadeusza Czyżaka

W poniedziałek 27 lipca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym p.w. NMP Matki Kościoła w Łukowie będzie celebrowana msza św. w intencji śp. Jan Gurdy, ojca Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, oraz w intencji śp. Tadeusza Czyżaka, ojca księdza Mariusza Czyżaka, byłego moderatora Rejonu Siedlce.

Zachęcamy do udziału w liturgii oraz prosimy o osobistą modlitwę i przyjęcie komunii świętej w intencji zmarłych.

 

Bezalkoholowy Wieczorek Karnawałowy w Siedlcach

Trwa okres karnawału - to czas licznych zabaw tanecznych i towarzyskich. Tradycją naszego rejonu stał się Bezalkoholowy Wieczorek Karnawałowy organizowany przez DK gałąź rodzinną Ruchu Światło/Życie wspierany przez Urząd Miasta w Siedlcach. Celem imprezy jest promowanie trzeźwego stylu życia oraz profilaktyka. W tym roku  wieczorek bezalkoholowy odbył się 19 stycznia w zajeździe „Chodowiak”.  Uczestniczyło w nim około 170 osób formujących się w Ruchu DK Ś/Ż jak i sympatyków.

Adwentowy DW-Siedlce2018

Adwentowy RDW-Siedlce2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r. w parafii św. Józefa w Siedlcach odbył się Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie Rejonu I Siedleckiego. Temat Spotkania „ Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło tradycyjnie w auli pod kościołem. Towarzyszyła mu oprawa muzyczna przygotowana przez nowopowstałą Diakonię Muzyczną naszego rejonu. Po krótkiej modlitwie i śpiewie do Ducha Świętego Ksiądz Mateusz Gomółka wprowadził nas w temat dnia podczas katechezy, w której przypomniał nam, że nie ma nawrócenia bez pokory.

Powołanie-moja codzienność

W niedzielę 21 października odbył się  Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Siedleckiego II. Zgromadziliśmy się całą wspólnotą oazową w parafii św. Maksymiliana w Siedlcach. Było nas całkiem sporo, 120 osób dorosłych i 40 dzieci. Spotkanie prowadzili Monika i Daniel Leszczyńscy – nasza para rejonowa. 0 13.30 rozpoczęła się  Eucharystia. „Łaską jesteśmy zbawieni... wzywasz nas Panie do Siebie...