Łuków

Dom MORIA w Łukowie-stan pierwotny

Bal bezalkoholowy

Domowy Kościół Ruchu  Światło – Życie rejonu łukowskiego
zaprasza na
X BEZALKOHOLOWY  BAL KARNAWAŁOWY
który odbędzie się dnia 25 stycznia 2014 roku
w sali bankietowej „Bursztynowa”- al. Kościuszki 56a

Relacja z rekolekcji "Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą, którzy go wznoszą"

Bogu niech będą dzięki za czas wspólnej modlitwy podczas rekolekcji weekendowych pn. „Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą, którzy go wznoszą”. Odbyły się one w dniach 21-23.06.2013 w „Morii” – Domu Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie. Dlaczego dzięki? Po pierwsze za Jego obecność.

Ofiarność dla domu Moria

Kochani!
W imieniu Zarządu KS "MORIA" pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy dokonali darowizny okna do Domu Ruchu Światło-Życie. Dzięki Waszej ofiarności w krótkim czasie udało się nam wymienić okna w stołówce i kuchni. Pomieszczenia te wyglądają teraz zupełnie inaczej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Wierzymy również głęboko, że dzięki ofiarności i odpowiedzialności za Dom MORIA nas wszystkich będziemy mogli w niedługim czasie cieszyć się pięknym Domem Ruchu Światło-Życie w diecezji siedleckiej.

Prezes KS Moria
Marek Żurawski

Spotkanie Diakonii Ewangelizacji

KURS WYCHOWAWCÓW

KURS WYCHOWAWCÓW zaplanowany jest na 8-9 czerwca w Domu Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie. Pragnący posługiwać podczas oaz wakacyjnych jeśli ukończyli 18 lat i mają średnie wykształcenie powinni odbyć kurs wychowawców.

W sobotę zajęcia od 10.00 do 17.00, a w niedzielę od 10.00 do 15.00. Będzie możliwość przenocowania. Koszt kursu wynosi 50 zł. Istnieją jeszcze wolne miejsca - można się zgłaszać emailowo: moderator@siedlce.oaza.pl

1 Msza św. - Dom MORIA

Rekolekcje weekendowe w Domu Ruchu

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje weekendowe
 „Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą, którzy go wznoszą”

Rekolekcje są skierowane dla wszystkich, którzy chcą się włączyć w budowę Domu Ruchu Światło-Życie: duchowo, materialnie, poprzez pracę czy finanse. Jesteśmy przekonani, że opierając się na ludzkich siłach, tego nie zrobimy. Stąd też będzie to czas omodlenia Domu i wszelkich dzieł, które chcemy, aby dokonywały się tam zgodnie z wolą Bożą.
Rekolekcje są także dla tych, którzy chcą spędzić owocny czas przed Panem w Najświętszym Sakramencie.
Rekolekcje mają specyficzny charakter. Nie trzeba być od początku do końca, można skorzystać w miarę możliwości z pewnych punktów i przybyć po prostu się pomodlić. Czas opiera się na adoracji i obok Eucharystii i Liturgii Godzin nie ma zaplanowanych innych punktów dnia. Posiłki będą miały również charakter „przy okazji”.

Termin: 21-23 czerwca 2013 r.

Miejsce: „Moria” Dom Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie (Al. Kościuszki 21 B)

Koszt: dobrowolna ofiara finansowa (koszyczek w kaplicy)

Zgłoszenia:

  • telefonicznie: 500637165, e-mailem: anyia@tlen.pl do dnia 20 czerwca 2013 r.
  • Ze względu na specyfikę czasu rekolekcyjnego prośba o określenie czasu obecności (godzin, dni) oraz zapotrzebowania na posiłki i noclegi.
  • Można przyjść pomodlić się bez zapisów w godzinach otwarcia Domu.
  • W razie noclegu potrzebny śpiwór.

Program TUTAJ

Dzień Wspólnoty moderatorów i odpowiedzialnych

A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha. (Ef 2,19-22)

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza Księży Moderatorów oraz Odpowiedzialnych świeckich na Adwentowy Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych - 3 grudnia 2012 r. w budynku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie; godzina 19.30. Podczas spotkania chcemy wspólnie odkrywać i uczyć się realizować powołanie do świętości. Szczegóły TUTAJ!