Diakonia Modlitwy

ODPOWIEDZIALNI:

ks. Piotr Osiński - moderator DDM (tel. 506140699)

Strona Centralnej Diakonii Modlitwy


 

POKÓJ TOBIE, POLSKO, OJCZYZNO MOJA.

Chcemy od 1 listopada do 8 grudnia 2020 r. jako członkowie Ruchu Światło-Życie w całej Polsce podjąć sztafetę modlitewną pod hasłem: ,,Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Pragniemy modlić się w intencji obecnej sytuacji w naszym kraju w związku z protestami, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną. Sztafeta będzie polegała na tym, że każdego dnia inna diecezja podejmuje modlitwę przez 24 godziny. W tym dniu co pół godziny inna osoba modli się modlitwą różańcową w tej intencji.

Wrześniowa Oaza Modlitwy "Od wiary w siebie do wiary w Boga" - PROGRAM

Coś byś zrobił dla siebie? Gdzieś byś się wybrał na rekolekcje, a nie chcesz zbyt daleko wyjeżdżać? Chcesz naładować duchowe akumulatory, a nie masz zbyt dużo czasu? Te weekendowe rekolekcje są dla Ciebie!
Czeka cię czas pogłębienia wiary, może nawrócenia, budowania wspólnoty poprzez modlitwę, zabawę, pracę, spotkanie z ludźmi, którzy chcą zrobić coś dobrego w temacie rekolekcji.

Rekolekcje są skierowane: do osób będących w Ruchu Światło-Życie – młodzież, studenci, dorośli, osoby konsekrowane, kapłani, Domowy Kościół, ale również dorośli, którzy chcą przeżyć krótkie, intensywne rekolekcje, a nie są na drodze formacyjnej Ruchu.
Miejsce: „Moria” - Dom Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie (ul. Al. Kościuszki 21B)
Czas: 8 – 10 września. Rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę ok. 14.00.
Prowadzenie: ks. Łukasz Iwaniec
Koszt: 120 zł, osoby do 25 roku życia - 90 zł – opłata już na miejscu
Zgłoszenia: imię i nazwisko, parafia, miejscowość - sms na nr tel. 500637165 do 5 września. Pod tym numerem również szczegółowe informacje.
Należy wziąć ze sobą szczególnie: Pismo święte, śpiwór (lub poszew na kołdrę), prześcieradło, poszewkę na poduszkę oraz dobre nastawienie.
W planach: codzienna Eucharystia, Liturgia Godzin, spotkania w grupie, konferencje tematyczne, modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem, modlitwa wspólnotowa, Celebracja Sakramentu Pojednania, a w sobotę tzw. pogodny wieczór z ciekawymi grami oraz zabawami i oczywiście posiłki.

Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje intensywnego czasu modlitwy we wspólnocie, to również daj i mu znać o tych rekolekcjach. Czekamy na Was!
PONIŻEJ PROGRAM...

Zaproszenie na czuwanie

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 14 maja, w kościele Ducha Świętego w Siedlcach o godz. 19.00,pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy odbędzie się doroczne Czuwanie Modlitewne przedstawicieli wszystkich Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych działających na terenie naszej Diecezji. Zapraszamy na nie w sposób szczególny wspólnoty odnowy Kościoła działające na terenie Siedlec oraz wiernych z siedleckich parafii. Czuwanie poprowadzi ks. dr Tomasz Bieliński – dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji wraz ze Wspólnotą Jednego Ducha.

Oaza Modlitwy w Górkach

Serdecznie zapraszamy małżonków, dorosłych, studentów na Oazę Modlitwy pt "Kontemplować tajemnicę miłosierdzia". Odbędzie się ona przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach k. Garwolina w dniach 1-3 kwietnia br. Podczas oazy modlitwy chcemy odkrywać "Miłosierdzie, które jest źródłem radości, ukojenia i pokoju (...), kóre łączy Boga z człowiekiem" (Bulla "Misericordieae vultus" Papieża Franciszka). 

Koszt oazy modlitwy 120 zł. Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 606381342.

Czym jest oaza modlitwy?

Wydaje się, że w naszej oazowej rzeczywistości pojęcie Oaza Modlitwy jest znane wszystkim i każdy ma coś na ten temat do powiedzenia. Chyba nie ma oazowicza, który by nie uczestniczył kiedyś w takiej formie krótkich rekolekcji. Z drugiej strony zakres formalny i tematyczny OM-ów jest tak szeroki, że czasem nie sposób sklasyfikować tego pod jednym hasłem. Różnorakie dni skupienia i spotkania o różnym charakterze terminologicznie są wkładane do jednego worka z napisem „OM”.

Czuwanie Modlitewne „Nowa Pięćdziesiątnica”

Czcigodni Księża oraz przedstawiciele Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich!

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 23 maja, w kościele Ducha Świętego w Siedlcach o godz. 18.00 odbędzie się Czuwanie Modlitewne „Nowa Pięćdziesiątnica”. Zapraszamy na nie przedstawicieli wszystkich Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych działających na terenie naszej diecezji, a w sposób szczególny mieszkańców Siedlec.

Centralna Oaza Matka 2015

Zachęcam, jak każdego roku, wszystkich moderatorów, animatorów i odpowiedzialnych naszego Ruchu do licznego udziału w Centralnej Oazie Matce.

Zachęcam również do podjęcia we wspólnotach naszego Ruchu osobistej i wspólnotowej modlitwy o dary Ducha Świętego w okresie pomiędzy Wniebowzięciem a Zesłaniem Ducha Świętego, nazywanym tradycyjnie czasem Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Warto zachęcić członków naszych grup formacyjnych i kręgów, aby w tych czasie:

  1. modlili się codziennie „Sekwencją do Ducha Świętego” oraz słowami św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”,
  2. organizowali spotkania modlitewne w dniach Nowenny,
  3. zorganizowali wespół z innymi wspólnotami w parafiach czuwania modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Bp Adam Wodarczyk
Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie

Program, szczegółowe informacje dla uczestników oraz animatorów do błogosławieństwa pod linkiem http://www.oaza.pl/wydarzenie/centralna-oaza-matka-2015/.

Zgłoszeń można dokonywac indywidualnie. Jeśli ktoś chce skorzystać z pośrednictwa moderatora diecezjalnego to proszę tego dokonać u mnie do 7 maja pod nr tel. 606820085 (ks. Marek Andrzejuk)

 

Dzień Skupienia dla Doroslych

Serdecznie zapraszamy osoby dorosłe na kolejny Dzień Skupienia. Będzie on miał miejsce 1 marca w Domu "Moria" w Łukowie. Rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej konferencja, spotkanie w grupach oraz o 17.00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy.

Temat przewodni: "Uzdrowienie niewidomego od urodzenia - wierzyć spojrzeć w świetle łaski".