ŚWIADECTWO TRIDUUM I

Jestem po II st. Oazy Nowego Życia, przygotowuję się do III st. W Triduum w formie rekolekcyjnej uczestniczyłam po raz pierwszy.
Dzięki temu, że były to rekolekcje, mogłam się lepiej skupić na wydarzeniu danego dnia, wejść w jego klimat i pomyśleć, zatrzymać się nad tym, co będę przeżywać i co to dla mnie oznacza jako chrześcijanina. Po prostu zastanowić się i próbować sobie uświadomić czego dokonał dla mnie Chrystus i jak Go mogę naśladować. Pomagała w tym modlitwa Liturgią Godzin i katechezy. To wszystko mobilizowało do podejmowania świadomego przeżywania wydarzeń Paschalnych. Dzięki temu, każda Liturgia zostawiała swój ślad w sercu, a nie odchodziła w niepamięć.

Ważne było to, że w każdej chwili mogłam przyjść do Pana, aby po prostu być z Nim na adoracji i trwać przy Nim. Istotną role odgrywała wspólnota, która umacniała mnie i pomagała przeżyć ten czas.

Nie był to czas fajerwerków ani niezwykłych uniesień, ale z cała pewnością nie był również czasem straconym. Rekolekcje te umocniły moją wiarę i pomogły nabrać sił do trwania przy Panu.

AGATA

 

wtorek, 24 Kwiecień, 2012 - 23:57