Już w sobotę III Ojcowski Poligon Duchowy

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na III Ojcowski Poligon Duchowy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach.

Drodzy Diecezjanie, a szczególnie Mężowie i Ojcowie!

W najbliższą sobotę – 18 maja -  w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach k. Garwolina odbędzie się po raz trzeci Ojcowski Poligon Duchowy, przeżywany pod hasłem „Miłość małżeńska gwarancją lepszego ojcostwa”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Eucharystią sprawowaną o północy. W programie znajdzie się m. in. konferencja ks. dr. Tomasza Kosteckiego oraz konferencja i świadectwo Janusza Wardaka, wspólna modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszam serdecznie wszystkich mężów i ojców do udziału w tej inicjatywie, a księży do przekazania informacji o spotkaniu i pomoc w zorganizowaniu przyjazdu do Górek. Niech to doroczne spotkanie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego – będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania ojcowskiego w rodzinie, a także odkrywania każdego dnia miejsca i roli w życiu Kościoła i w społeczeństwie.

Z pasterskim błogosławieństwem                                                      

+ Kazimierz GURDA
BISKUP SIEDLECKI
 

L.dz. 376/2019

Siedlce, dnia 11 maja 2019 r.

 

 

 

Drodzy Ojcowie!!!
Miłość taty do mamy to najlepsze co może ofiarować ojciec swoim dzieciom, a wspólne wzrastanie małżonków w miłości, jedności i wzajemnym zaufaniu jest gwarancją rozwoju mężczyzny jako ojca.
Prowadzone badania mówią, że dziecko, które wzrasta w bezpiecznej atmosferze kochających się rodziców, dostaje najwspanialszy prezent na całe życie. O tym jak duży wpływ na rozwój dziecka ma dobra relacja w małżeństwie będziemy mogli usłyszeć już 18 maja w czasie III Ojcowskiego Poligonu Duchowego w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina, którego hasło to „Miłość małżeńska gwarancją lepszego ojcostwa”.

Z tym jakże ważnym tematem zmierzą się znakomici prelegenci  Ks. dr Tomasz Kostecki – diecezjalny duszpasterz harcerek i harcerzy, prefekt w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach i Pan Janusz Wardak – szczęśliwy mąż, wspaniały tata, współzałożyciel i moderator Akademii Familijnej w Polsce.

Zaczynamy o godz.19.00.  Zapraszamy każdego tatę, który chce  swoje ojcostwo czynić lepszym i bardziej efektywnym. Bycie dobrym ojcem powinno być ważne dla każdego mężczyzny. Bez znaczenia jest tu wiek, staż ojcowski, przynależność do wspólnot, czy wykonywany zawód.

PROGRAM:
19.00  Zawiązanie wspólnoty
19.10  Męskie uwielbienie śpiewem
19.30  Konferencja – Ks. dr Tomasz Kostecki
20.15  „Miłość małżeńska gwarancją lepszego ojcostwa”- konferencja i świadectwo – Janusz Wardak
21.00  Apel Jasnogórski
21.15  Przerwa (wojskowa grochówka, gorąca herbata)
22.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu
       - spontaniczna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia i prośby
       - Męski Różaniec
23.45  Przygotowanie do Eucharystii
00.00  Eucharystia

Klub Ojca z Siedlec organizuje wyjazd autokarowy. Odjazd z parkingu przy parafii Św. Józefa w Siedlcach dnia 18 maja o godz. 17.00  Zapisy pod numerem telefonu 602 620 395.
Informacje dla Łukowa i okolic w sprawie wyjazdu pod numerem telefonu 603 580 555 .

Dmowski Jerzy –   Klub Ojca Siedlce
Szychta Dariusz – Klub Ojca Łuków

poniedziałek, 13 Maj, 2019 - 11:11