Adwentowy RDW-Siedlce2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r. w parafii św. Józefa w Siedlcach odbył się Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie Rejonu I Siedleckiego. Temat Spotkania „ Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło tradycyjnie w auli pod kościołem. Towarzyszyła mu oprawa muzyczna przygotowana przez nowopowstałą Diakonię Muzyczną naszego rejonu. Po krótkiej modlitwie i śpiewie do Ducha Świętego Ksiądz Mateusz Gomółka wprowadził nas w temat dnia podczas katechezy, w której przypomniał nam, że nie ma nawrócenia bez pokory. Jeśli będziemy liczyć tylko na swoje siły i zdolności to zaprowadzi nas to manowce.

Dopełnieniem katechezy było dla nas spotkanie w grupach, gdzie pochyliliśmy się nad zagadnieniami: młodość czasem wzrastania, pokora i Łaska Boża podstawą wzrastania. Podczas pracy w grupach wiele osób dało piękne świadectwo swego pokornego wzrastania w wierze. Wiele z tych osób poczuło chęć podzielenia się także podczas Godziny Świadectwa.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, którą przeżywaliśmy wraz z całą wspólnotą Parafii. Był to jednocześnie czas w którym parafianie przeżywali dzień rozpoczęcia swych rekolekcji adwentowych, którym  przewodniczył Ksiądz Zdzisław Pietraszewski, kapłan Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wcześniej duszpasterz w Parafii Orsza na Białorusi. Mogliśmy wysłuchać pięknej homilii Księdza Rekolekcjonisty, który mówił nam, jakie cuda za wstawiennictwem Niepokalanej działy się szczególnie podczas jego pracy na Białorusi. Podczas Eucharystii nasza Diakonia Muzyczna wspierała organistę pana Wojciecha zarówno swym śpiewem jak i grą na gitarach. Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy wspólnie mogliśmy zaśpiewać Piosenkę Roku OŻK „Młode serca”.

Po Mszy Świętej jak zwykle radowaliśmy się podczas wspólnej Agapy w podziemiach kościoła. Dziękujemy Dobremu Bogu za owocny czas tego spotkania.

Uczestnicy RDW

środa, 26 Grudzień, 2018 - 21:19