1% dla OPP - PODZIĘKOWANIE I ZAPROSZENIE

W imieniu Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej pragnę podziękować za przekazane 4680 zł w ramach „1% podatku na rzecz OPP” za rok 2017. Są one nieocenionym wsparciem dla funkcjonowania Ruchu w naszej Diecezji. 

Zapraszamy do wpłacania na konto FUNDACJI „ŚWIATŁO-ŻYCIE” odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Środki finansowe z tytułu 1 % można przekazywać tylko i wyłącznie na konto główne Zarządu Fundacji w Katowicach.

Rada Ekonomiczna Ruchu Światło-Życie wyraziła zgodę, aby wszystkie wpłaty w ramach 1 % z Fundacji Światło-Życie, które wpłyną od osób z terenu naszej diecezji ponownie wróciły do nas z przeznaczeniem na dalsze remonty i pracę formacyjną w Domu Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej w Łukowie – Domu „Moria”.

Podatnik, który chce skorzystać z odpisu 1% za 2018 r. na rzecz Fundacji Światło - Życie powinien:

  • przy wypełnianiu odpowiedniego dla siebie formularza PIT (PIT - 36, PIT - 37 lub PIT - 28) obliczyć swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu, a następnie odliczyć 1% od tego podatku.
  • w rubryce zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" należy podać nr KRS Fundacji Światło-Życie - KRS  0000071891 oraz wpisać kwotę obliczonego 1%.
  • w rubryce "Informacje uzupełniające" należy podać cel szczegółowy 1% - "MORIA" oraz zaznaczyć zgodę (jeśli się chce) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku.
  • 1% podatku można przekazać tylko jednej organizacji i tylko w zeznaniach złożonych w terminie, czyli do 30 kwietnia.

ks. Marek Andrzejuk - Moderator Diecezjalny

ULOTKA 1 % MORIA

wtorek, 1 Styczeń, 2019 - 16:28